Zmiana charakteru wnętrza

przez | Maj 13, 2014

Nowoczesne mebleWystarczy wykonać kilka designerskich trików, by zupełnie zmienić charakter każdego wnętrza. Warto skorzystać z gustu holendrów, prawdziwy lider w tej kwestii. Holendrzy potrafią łączyć wiele pozornie nie pasujących do siebie elementów, tworząc jednocześnie idealne wyposażenie danego pomieszczenia.

 

Nowoczesne meble – zmiana stylu wnętrza

Jakich dodatków można użyć, by wnętrze nabrało nowoczesnego charakteru? Ważne są przede wszystkim meble – wszelakie. Począwszy od krzeseł i foteli – które raczej nie mają „miękkich wykończeń” i są dość kanciaste, po designerskie stoliki.

Nowoczesne meble tego typu zmienią charakter każdego wnętrza. Ważne jest , by nie łączyć stylów. Jeżeli zdecydujemy się na ten nowoczesny, opierajmy się wyłącznie na designerskich elementach nie łącząc ich z innymi. Jak może wyglądać idealne, nowoczesne wnętrze? Warto postawić na minimalizm. Zarówno we wszelkich „ozdobnikach”, jak i w przypadku samych mebli. Biel, lub jasne odcienie szarego, ewentualnie pastele. Prostota, pełna harmonia, i ciepło. Biała sofa otulona szarą kapą, a na niej kilka miękkich poduch.

Tuż obok dywan w stylu shaggy, który dumnie leży na drewnianej podłodze z naturalnych desek. Do tego niewielka ława, bardziej kawowa aniżeli obiadowa. Jakaś skromna pufa, ewentualnie niewielki fotel. To wszystko. Więcej nie potrzeba. To właśnie charakter nowoczesnych mebli. Poza salonem, urządzić trzeba również inne pomieszczenia. Jadalnia powinna być równie minimalistyczna. Stół z krzesłami, gdzieś obok kominek lub piec kaflowy. A w samej kuchni też niewiele mebli – tylko te najpotrzebniejsze. W jasnej tonacji kolorystycznej.

Do tego dodatki, skromne, jasne, wyłącznie z naturalnych materiałów. Styl skandynawski, który idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, charakteryzuje się ekologicznym podejściem do ich urządzania. Dlatego do produkcji mebli i dodatków wykorzystuje się głównie ( a najlepiej wyłącznie ) naturalne produkty. Len czy bawełna, naturalne drewno. Farby, które nie szkodzą środowisku. Wystarczy, że trochę rozjaśnimy nasze wnętrza. Kolory na ścianach zamienimy na biel.

Tęczową kanapę wymienimy na tą w kolorze ecru. Usuniemy łaciaty dywan z podłogi i użyjemy dodatkowych lamp, świec i innych elementów oświetleniowo dekoracyjnych.

Kolorowe dodatki są wskazane, ale w niewielkich ilościach, na przykład przy zasłonach, firankach, czy też obiciach kanapy. Do taki zmian nie potrzeba wcale dużej gotówki. Styl skandynawski to również szeroko pojęte DIY. Można wykonać łóżko, krzesło czy stół albo biurko samodzielnie, choćby z drewnianych palet. Pozostawiając je w naturalnym odcieniu, lub też malując na biało. Takie unowocześnianie wnętrza to nie tylko wielka zmiana, ale również świetna zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.