Ziołowe leki uspokajające

przez | Wrzesień 12, 2014

leki zioloweDzisiejsza medycyna oferuje ludziom wiele leków, które można dostać bez recepty jako doraźne radzenie sobie z dolegliwościami.

Ponieważ coraz większa liczba osób cierpi z powodu stresu, to również leki uspokajające, takie jak np. Relana Forte, używane są coraz częściej. Jakie są zalety ziołowych leków uspokajających i czy warto je stosować na dłuższą metę?

W pierwszej kolejności należy uświadomić sobie działanie leków uspokajających na ośrodkowy układ nerwowy. Leki te, zawierając zazwyczaj konkretne wyciągi z różnych ziół, przede wszystkim kozłka lekarskiego, niwelują odczuwanie fizjologicznych skutków stresu.

Oznacza to, że usuwane są jedynie objawy, a nie przyczyny stanu, w którym człowiek się znajduje. Jest to o tyle ważne, że jasno wskazuje na konieczność prowadzenia dodatkowych działań, mających na celu radzenie sobie ze stanami stresowymi – np. terapii u psychologa czy medytacji i wizualizacji.

Ziołowy skład leków takich, jak Relana Forte, jest zaletą i wadą jednocześnie. Lek ten działa delikatniej na organizm, dzięki czemu wywołuje praktycznie minimum skutków ubocznych – w zasadzie pojawiają się one jedynie przy przedawkowaniu oraz uczuleniu na któryś składnik leku. Jednocześnie jednak ziołowe leki uspokajające rzadko kiedy dają natychmiastowy efekt, ponieważ zdarza się, że potrzeba kilku dni ich przyjmowania, aby dawka była na tyle duża, by lek zadziałał w pełni. Często przyjmowanie doraźne takiego leku działa raczej na bazie efektu placebo, zwłaszcza u osób, które podobne leki przyjmują regularnie i których organizm przywykł do pewnych substancji.

Leki podobne do Relana Forte mogą stanowić dobry element składowy naszej walki ze stresem. Dość delikatnie obchodzą się z organizmem, a nawet podczas ich odstawiania działają przez jeszcze jakiś czas, ponieważ kumulują się w organizmie. Jak wszystkich leków, nie można ich przedawkować – może to powodować senność. Co więcej, w przypadku, gdy substancja aktywna w leku jest mocno skumulowana, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do prowadzenia pojazdów mechanicznym i maszyn. Leki działające na ośrodkowy układ nerwowy mogą powodować upośledzenie koncentracji i szybkości reakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.