Zdrowa żywność, zdrowe posiłki

przez | Listopad 20, 2013

jedzeniePolacy coraz chętniej przekonują się do zdrowych posiłków, ponieważ zaczynają zdawać sobie sprawę, że to, co jemy, jaki prowadzimy styl życia, czy jesteśmy aktywni fizycznie i czy odpowiednio dużo odpoczywamy ma bardzo ważne znaczenie dla kondycji całego organizmu. Dlatego częściej niż przedtem kupują zdrową żywność.

Wiele produktów, które dostępne są na sklepowych półkach są niestety silnie modyfikowane genetycznie.

Do ich produkcji używa się licznych wspomagaczy, konserwantów, sztucznych aromatów i barwników. A wybierając zdrową żywność darujemy sobie wszystkich tych niepotrzebnych ulepszaczy. Przygotowując posiłki ze zdrowych składników, bogatych w witaminy i cennych dla zdrowia soli mineralnych gwarantujemy sobie dobre zdrowie. A dobre zdrowie zapewnia nam wyeliminowanie ryzyka zachorowania na wiele infekcji czy innych chorób wynikających ze złego odżywiania.

To także gładka skóra, mocne włosy i paznokcie. Zdrowa żywność jest produkowana bez wykorzystywania jakichkolwiek sztucznych nawozów czy środków chemicznych koniecznych do ochrony roślin, chociażby przed szkodnikami.

Ziemia, na której rośnie warzywo czy owoc ekologiczny jest nawożona jedynie naturalnym, zielonym kompostem lub obornikiem, czy innymi minerałami, które pochodzą z przyrody. A zatem decydując się na takie właśnie pożywienie mamy pewność, że nie dostarczamy organizmowi żadnych chemicznych substancji, które siać mogą w nim takie spustoszenie. Mówiąc o zdrowej żywności warto wiedzieć, jakie zalety za sobą niesie. Na początek warto wskazać na atuty zarówno zdrowotne, jak i biologiczne.

W dalszej kolejności (jak zresztą zostało to już wcześniej wspomniane) jest w niej bardzo dużo witamin i składników mineralnych, dzięki którym czujemy się i wyglądamy zdrowo.

Ponadto, w zdrowej żywności w śladowych ilościach zawarte są metale ciężkie, azotany czy pozostałości po pestycydach. Produkując tego rodzaju żywność nie zanieczyszczamy środowiska. Metody produkcji, jakich się używa są całkowicie przyjazne naszej matce naturze. A smaku takich warzyw czy owoców nie da się porównać do tych dostępnych w supermarkecie. Tak wysokich walorów smakowych tradycyjna żywność nie posiada. W niej niestety królują tylko i wyłącznie konserwanty i barwniki. Na koniec warto dodać, że zdrowa żywność jest o wiele mniej wymagająca w przechowywaniu od tej pochodzącej z upraw konwencjonalnych

Więcej informacji na temat zdrowej żywności na http://www.zdrowyzakatek.pl/

Jedna myśl nt. „Zdrowa żywność, zdrowe posiłki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.