Zapomnij o cellulicie

By | Luty 8, 2012

ćwicz dla urodyNa świecie znane są różnorodne sposoby dbania o urodę, jedne bardziej wymagające, inne mniej. Aby nasze ciało prezentowało się dobrze, używamy zróżnicowanych kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Koszmarem wielu pań jest jednak cellulit. Pojawiająca się skórka pomarańczowa potrafi skutecznie uprzykrzyć życie niejednej kobiecie.

Jakie są powody powstawania cellulitu? Istnieje wiele czynników, jednak najważniejszym z nich jest nieodpowiedni styl życia, w jakim brakuje ruchu oraz zła dieta, obfitująca w tłuszcze, węglowodany, sól. Jeśli nie wiemy,  jak się pozbyć cellulitu, powinniśmy skonsultować się z dietetykiem lub sięgnąć do fachowej literatury np: http://www.uroda.com/artykuly/Moja-walka-z-cellulitem .. Dobrze jest zacząć najpierw od udoskonalenia diety oraz zamienienia biernego trybu życia na ten wzbogacony o wysiłek fizyczny.

W gabinecie kosmetycznym możemy natomiast wybierać pośród różnego typu kuracji antycellulitowych. Wartym polecenia zabiegiem wspomagającym naszą skórę może być mezoterapia, która za pomocą małej igiełki wprowadza pod skórę składniki odżywcze. Wykonuje się ją w zasadzie bez znieczulenia, jednak jeżeli ktoś wyrazi taką chęć, możliwe jest użycie znieczulającego kremu, który rozsmarowuje się na skórze pół godziny przed zaplanowanym zabiegiem.

Innym zabiegiem pomagającym pozbyć się cellulitu jest mikrodermabrazja. Jest to także kuracja polecana osobom posiadającym różnego rodzaju blizny, gdyż dzięki specjalnemu urządzeniu następuje stopniowe złuszczenie skóry i komórki małowartościowe zastępowane są przez nowe i zdrowe. Za pomocą mikrodermabrazji mamy możliwość całkowicie usunąć cellulit, dzięki czemu jest ona jedną z najczęściej stosowanych kuracji.

Wśród ogromu zabiegów pomocnych przy pozbywaniu się pomarańczowej skórki dobrze jest wybrać ten najwłaściwszy dla naszej skóry – tylko wtedy możemy liczyć na szybki i trwały efekt.