Zakryta ramiona nie są nudne

By | Czerwiec 14, 2017

Choć pogoda coraz bardziej nas rozpieszcza i najchętniej nie rozstawałybyśmy się z cienkimi topami bez ramiączek, krótkimi spodenkami i zwiewnymi sukienkami, to są takie momenty i takie miejsca, w których powyżej przytoczony strój jest po prostu nieodpowiedni. Warto zastanowić się nad ubraniami, które sprawdzą się w takich sytuacjach. Przykładem niech będą bluzki damskie z długim rękawem.

Kiedy?

Przede wszystkim w pracy, ale też podczas każdej bardziej formalnej sytuacji. Rzadziej latem, choć przecież wtedy też są chłodniejsze dni i wieczory, a zdecydowanie częściej wiosną i jesienią. Bluzka damska z długim rękawem to idealne rozwiązanie, gdy nie chcemy nakładać na siebie kilku warstw i nie chcemy ubierać swetra, bluzy czy żakietu, a jednocześnie wolimy zakryć nasze ramiona, czy to z powodu pogody, miejsca, sytuacji.

To, co zakryte kusi

Bluzki damskie z długim rękawem z jednej strony zapewniają nam komfort i zachowują bardziej stonowany look, a z drugiej nie zmuszają nas do rezygnacji z kobiecych stylizacji. Długi rękaw potrafi wyszczuplić ramię i całą rękę i zakryć to, co chcemy, by pozostało zakryte ̶ widoczne owłosienie, nierówną opaleniznę, nieatrakcyjne znamię. Dzięki rękawom nie trzeba już się martwić i co chwila zastanawiać, czy na pewno dobrze wyglądamy?

Rękaw niebanalny

A przecież bluzka damska z długim rękawem wcale nie musi być nudna, a rękaw może być pełen charakteru. Bo dzisiaj sklepy oferują wiele modeli i wzorów, zarówno takie, z rękawami ściśle przywierającymi do skóry i wysmuklającymi ramiona, ale też takie, które zwisają luźno i przywodzą na myśl strój egzotycznej piękności. Możemy zdecydować się na nieco grubszy materiał idealny na okres przejściowy jak wiosna i jesień albo delikatne i cienkie materiały stworzone na lato. Pozwalają one na swobodny przepływ powietrza i zachowanie świeżości, a z drugiej strony chronią naszą skórę przed zbyt mocnym i długim wyeksponowaniu na słoneczne promienie, które, choć zapewniają nam piękną opaleniznę, to na dłuższą metę jednak szkodzą i przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry. Może więc warto ją ochronić? Nie musimy każdego dnia pamiętać o smarowaniu się olejkiem (i uważać, by nie pobrudzić ubrań), wystarczy, że zakryjemy nasze ramiona.
Bluzki damskie z długim rękawem mogą być więc zarówno proste i klasyczne, bardziej formalne i grzeczne, ale i zwariowane niczym letni wieczór, pełne kolorów, z wyszywanymi i doszywanymi elementami. Warto bowiem pamiętać, że nie zawsze pociągające jest to, co widoczne. Niekiedy największą pokusą jest to, co niewidoczne dla oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.