Wybór optymalnej koszuli na jesień

By | Październik 31, 2017

Wybór koszuli do codziennej kreacji wbrew pozorom nie jest sprawą prozaiczną. Oczywiście trzeba czuć się wygodnie, ale również odpowiednio się prezentować. A z prezencją jest różnie. W zależności od sytuacji, w której znajdziemy się w ciągu dnia (o ile da się ją przewidzieć) może nam zależeć na wywołaniu określonego efektu.

Ubiór to personalna wizytówka

Sposób ubierania się to proces, który z biegiem lat się doskonali. Dobrze dobrana kreacja jest w stanie wywołać niezapomniany efekt „wow” i pomóc w osiągnięciu swoich celów. Ma to szczególne znaczenie w rzeczywistości biznesowej, gdzie każdy element ubioru może przesadzić między odniesieniem sukcesu (np. w firmowych negocjacjach) lub porażce. Najlepszym pierwszym z brzegu przykładem jest rozmowa o pracę.

Panie mają znacznie więcej możliwości w kreowaniu swojego wizerunku za pomocą ubioru – nie tylko w kwestiach formalnych. Panom z reguły w większości przypadków wystarcza dobrze skrojony garnitur, a to jak ubierają się w czasie wolnym nie jest łączone z analizowaniem dużej ilości zmiennych. Pod tym względem Panie przywiązują więcej uwagi. Kontrasty między „zwykłą” koszulą, a butami czy torebką dla kobiet są zauważalne, z kolei dla mężczyzn są one czymś całkowicie nie do pojęcia.  Pytanie co lepsze: koszule damskie – we wzorki czy płaskie? jest jak najbardziej istotne.

Trendy w modzie zmieniają się dość szybko, dlatego każda nowoczesna, aktywnie żyjąca kobieta musi nieustannie trzymać rękę na przysłowiowym pulsie. W rezultacie problem typu koszulki damskie – we wzroki czy płaskie? Jest jak najbardziej uzasadniony. Kreację na wyjście do pracy, spotkanie ze znajomymi lub rodziną, czy na zwykły spacer trzeba dobrze dobrać. Cały proces można przyrównać do budowania mozaiki, jeden element może wydawać się bez znaczenia jednak w ogólnym obrazie, jego brak lub złe dopasowanie jest od razu zauważalne. Gładkie, płaskie koszulki lepiej podkreślają sylwetkę i z racji jednolitego koloru lepiej dopasowują się do wielu kreacji, są względnie uniwersalne. Z kolei koszule damskie we wzorki to już element pasujący stricte do określonego opracowanego wariantu. W wielu sytuacjach daną koszulę we wzorki zakłada się tylko i wyłącznie raz, jeśli akurat nadarzy się okazja do skomponowania i wykorzystania danej kreacji.

Co jest lepsze? Koszule damskie – we wzorki czy płaskie? Odpowiedzieć jednoznacznie nie można. Wszystko zależy od wizji jaką dana kobieta ma w głowie, planując swój dzień. W niektórych przypadkach sprawdzi się lepiej koszula płaska, w innych kolorowa i pokryta różnorodnymi wzorami. Dlatego w sklepach z odzieżą stoiska z koszulami oraz koszulkami damskimi są tak rozległe, a panowie dziwią się dlaczego tak długo można wybierać „zwykłą” koszulę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.