Wybieramy karmę dla naszego psa

By | Czerwiec 6, 2014

kostkiPosiadanie pupila niesie za sobą nie tylko relaks, zabawę, ale i ogromną odpowiedzialność. Opieka nad zwierzęciem Ne ogranicza się tylko do karmienia, wychodzenia na spacer czy odwiedzania weterynarza.

Wszystkie usługi, wszystkie procesy powinniśmy wykonywać z najwyższą starannością, przede wszystkim wybierać wysokiej jakości produkty, które nie tylko będą dobrze wyglądały, ale przede wszystkim będą odpowiednie dla naszego zwierzęcia.

Karmy dla psów

Wybór karmy nie jest prosty. Wymaga przede wszystkim czasu, zastanowienia się, co dla nas w karmie jest najważniejsze. Przede wszystkim warto przestudiować składniki, by wiedzieć, czego jest najmniej czy najwięcej w danej karmie. Powinniśmy tam szukać przede wszystkim mięsa.

Psy są mięsożercami, także to właśnie ten składnik powinien nas zainteresować najbardziej. Prócz powierzchownej informacji na temat mięsa, powinniśmy przeczytać również o jego gatunku. Jeśli tego nie znajdziemy, trudno mówić cokolwiek o jakości danej karmy. Sformułowania typu „mięso, zwierzęta czy drób” nie powinny być wyznacznikiem gatunku. Ponadto, wybierając karmę, należy unikać produktów przepełnionych mączką roślinną. Ważnym dodatkiem są składniki mineralne, niemniej nie mogą one zastępować mięsa.

Wybierając karmy dla psów, warto również zwrócić uwagę na produkty nieznanego pochodzenia, nie posiadających określonych nazw. Tych należy się wystrzegać. Wszelkie sztuczne barwniki, konserwanty, substancje słodzące, słowem wszystko, co nam się pozytywnie nie kojarzy. Warto zwrócić przede wszystkim wagę na te konserwanty, które są zakazane dla ludzi. Mięso i tłuszcze nieznanego pochodzenia również nie jest wskazane w karmie dla psów.

Wybierając karmy dla psów, warto przejrzeć więcej sklepów zoologicznych. Karmy dziś można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Dzięki temu oferta staje się dużo bardziej korzystniejsza a kupujący może od razu zapoznać się ze składem pożywienia. Porównując kilkanaście rozwiązań, pokarmów, widzimy od razu, które karmy dla psów są warte uwagi.

Na forach internetowych, blogach poświęconych hodowcom, można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat karmy dla psów. Dzięki temu nawet początkujący hodowcy będą w stanie wybrać odpowiednią karmę dla swojego psa. Szczególnie, że karmy są podzielone ze względu na wiek pupila oraz ze względu na rasę. Małe, średnie, duże psy potrzebują zupełnie innych składników. Dzięki dobrze dobranej karmie będziemy cieszyć się zdrowym, radosnym, aktywnym pupilem. Wysoka jakość karmy determinuje zdrowie pupila.

Karmy dla psów: http://animalcity.pl/pol_m_Pies_Karmy-suche-dla-psow-308.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.