Wpływ recenzji na wyniki wyszukiwania

By | Czerwiec 14, 2017

Marketing internetowy zmienił sposób, w jaki ludzie ukazują swoje zaufanie dla firmy. To co konsumenci myślą i piszą na temat produktu i usług w Internecie jest o wiele ważniejsze od tego, co sama firma pisze o swoich produktach lub usługach. Opinie internautów znacznie wpływają na proces decyzyjny i samą konwersję.

Oprócz tego, że oceny i opinie ludzi mają wpływ na decyzje dotyczące skorzystania z usługi lub zakupu produktu, to jest to również znaczący element dla pozycjonowania strony, a dokładniej w lokalnym rankingu wyszukiwania. Recenzje są jednym z najlepszych czynników rankingu Google. Pozytywne i wysokiej jakości opinie zwiększają widoczność strony w SERP. Sam Google zachęca do tego typu interakcji i zawsze na nie reaguje.

Nie należy bać się negatywnych opinii. Jest to zawsze wyzwanie dla firmy. Konfrontując je z pozytywnymi i oczywiście właściwa reakcja na nie, może sprawić, że zyska się uznanie klientów. W dodatku będzie idealnym sygnałem do poprawy pewnych elementów w kontekście usług i reputacji.

Czynniki, na które wpływają recenzje

  1. Zwiększenie CTR: jest bardzo prawdopodobne, że osoba odwiedzająca kliknie w link, jeśli zobaczy opinię innych ludzi, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Recenzje przyciągają wzrok.
  2. Tworzy nową treść: recenzje mogą stać się źródłem nowych treści dla firmy. Opinie generują treść, które wpływają na ranking w wyszukiwarce.
  3. Eksponowanie: dobrze wyeksponowane recenzje nie wpływają jedynie na ranking Google, ale dają pewien sygnał dla klientów, jaką pozycję posiada firma na lokalnym rynku
  4. Linki zwrotne: obecność na stronach internetowych typu „agregat opinii”, takich jak Yelp, które są źródłem dobrej jakości linków.

Opinie są przede wszystkim bardzo pomocne dla użytkowników internetowych, które mogą przekazać im informacje o faktycznej jakości usług. Recenzje mogą generować nowe treści zawierające słowa kluczowe. Co również jest ważne, jest to także rodzaj darmowej reklamy – marketing szeptany (Advertising word-of-mouth). Warto więc skupić się na tej części marketingu, ponieważ wydaje się być to niezbędnym elementem biznesu w internecie.

Więcej informacji: Pozycjonowanie Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.