Woki – dla miłośników dań orientalnych

By | Wrzesień 24, 2010

Wyjątkowy wokDania orientalne mają w sobie coś takiego, co sprawia, że albo ich się nie lubi, albo się je kocha. Kiedy już raz posmakują nam te dania, chcemy je jeść jak najczęściej, a to jest możliwe tylko wtedy, kiedy w domu mamy wok, czyli specjalną patelnię do przyrządzania dań orientalnych. W tej chwili prym wiodą woki stalowo-ceramiczne, ponieważ są one odporna na zarysowania i ścieranie się powierzchni podczas gotowania.

Dodatkowo powierzchnia jest wykonana z materiału, który umożliwia szybkie i łatwe czyszczenie woka. Woki tego rodzaju wyróżniają się niestety przede wszystkim ceną, ale i nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia, ani niklu, który niestety pojawia się w tańszych wokach i w zwykłych patelniach.

Jony metali szlachetnych zawarte w woku powodują, że potrawa na dłużej pozostaje zdatna do spożycia, ponieważ hamują one proces powstawania bakterii. Dodatkową zaletą woków jest to, że można ich używać na wszystkich rodzajach kuchenek, przez co każdy może pozwolić sobie na zakup tego woka.

Patelnia typu wok doskonale przewodzi ciepło i je gromadzi, żeby potrawa jak najdłużej zachowała swój pierwszy, najlepszy aromat. Zwykle na naczynie otrzymujemy aż trzydziestoletnią gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.