Wnętrza ze smakiem

By | Sierpień 29, 2014

Inspiration_Design_loft-21Hasło „nowoczesne mieszkanie” przywodzi na myśl minimalizm, surowe formy i elektronikę niemal na każdym kroku.

Rzeczywiście, trudno nie zgodzić się z faktem, że w urządzaniu wnętrz dążymy do funkcjonalności, wygody i odkrycia przestrzeni. Godny pochwały jest fakt, że coraz częściej znajdujemy przyjemność w aranżacji mieszkań i zwracamy uwagę na to, w jakim stylu jest urządzony każdy pokój.

W dobie wszędobylskich sieciówek musimy uczyć się dobierać meble tak, aby ich kompozycja była niepowtarzalna, polować na okazje w sklepach z antykami, bądź meblami stylizowanymi. Bo nowoczesne wnętrza również mogą być urządzone ze smakiem. Styl loftowy jest najlepszym przykładem na to, jak zachować industrialny charakter mieszkania, a jednocześnie cieszyć oko piękną aranżacją.

 Styl industrialny to przede wszystkim poszukiwane dziś duże, wysokie przestrzenie. Jesteśmy zmęczeni ciasnymi mieszkankami z niskimi sufitami, dlatego swój renesans przeżywają apartamenty w starych kamienicach. W blokowych „emkach” pozostaje wyburzanie ścian działowych i tworzenie otwartych przestrzeni. Wydzielanie poszczególnych stref mieszkania odbywa się przy pomocy szklanych tafli, które dodatkowo je wygłuszają. Jeden z kącików w salonie można przeznaczyć na małe biuro, a w sypialni znajdzie się miejsce na stylową wannę przypominającą te przedwojenne, żeliwne, ciężkie i zachwycające oryginalnymi rzeźbieniami.

 W stylu loftowym  nie ma miejsca na nudne, szpachlowane i gładkie ściany. Pożądane są surowe, wyczyszczone cegły, które będą świetnie komponować się z nowoczesnymi meblami. Same meble powinny być proste w formie, ale we wnętrzu nie może zabraknąć silnych akcentów w postaci oryginalnej lampy, albo ciekawego stolika kawowego. Wśród nowoczesnych przedmiotów koniecznie musi znaleźć się mebel „z duszą”. Może to być przemalowana w całości stara, rzeźbiona komoda, niezwykła, dizajnerska lampa podłogowa, czy oryginalny klosz. W surowych pomieszczeniach smaku dodają drobiazgi, które ożywiają całość, ale jej nie przeciążają. Nowoczesność nie lubi banału, zatem nawet zwykła ramka na zdjęcia powinna mieć w sobie coś ciekawego. Industrialna aranżacja nie spodoba się miłośnikom bibelotów i ogólnie pojętego kiczu, ponieważ ta stawia na przejrzyste, oryginalne rozwiązania. Przykładem może być np.: stary zegar postawiony na podłodze, ramy do obrazów oparte o ścianę itd. Urządzając wnętrze w stylu loftowym nie może zabraknąć powiększających przestrzeń luster. Małe mieszkania zyskają optycznie na metrażu, a duże zostaną rozświetlone. I nie ma mowy tu o popularnych niegdyś szafach przesuwnych. Lustra mogą być nieduże, w zdobionych ramach o tej samej barwie, co ściana. Kilkanaście takich pięknych ozdób na ścianie stworzy wysmakowaną i funkcjonalną dekorację.

O wiele więcej na stronie http://wygodnemieszkania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.