Walory użytkowe i estetyczne koszy na bieliznę

By | Czerwiec 1, 2017

O tym, że diabeł tkwi w szczegółach, wie z pewnością każdy. Najlepiej o tym fakcie można przekonać się, aranżując mieszkanie. To nie od wyglądu ścian czy zastosowanego wyposażenia zależy odbiór wnętrza, a od użytych dodatków. W przypadku urządzania łazienki rzeczą istotną (choć przez wielu rzadko braną pod uwagę) są kosze na bieliznę.

Rodzaje

W przypadku koszy na pranie podobnie jak przy innych elementach wystroju, kluczową sprawą jest dopasowanie do zadanej stylistyki i kolorystyki przestrzeni. W sytuacji, gdy bliski naszemu sercu jest trend nowoczesny bądź minimalistyczny, wówczas idealną propozycją okazują się kosze na bieliznę wykonane ze stali lub sztucznej skóry. Decydując się na takie akcesorium, możemy być pewni, że nie zaburzymy równowagi panującej we wnętrzu, a dodamy klimatycznego i co ważne – spójnego charakteru. Jeśli z nieskrywaną przyjemnością hołdujemy kolorowe łazienki lub te utrzymane w romantycznym duchu, wówczas doskonałym rozwiązaniem będzie kosz tekstylny lub wykonany z kolorowego tworzywa, który dopełni całą aranżację. Równie ciekawą propozycją, która na przestrzeni ostatnich lat cieszy się rosnącą popularnością są kosze na bieliznę, z materiałów naturalnych. Mowa w tym przypadku o rattanie, wiklinie czy trawie morskiej. Ich niekwestionowanym atutem jest fakt, że umiejętnie wpasowują się w nastrój każdej łazienki. Jeśli nie możemy się zdecydować łatwiej porównać wszystkie kosze z oferty na sklepie np. krainakoszy.pl i wybrać ten, który spodoba się nam najbardziej. Duży udział też oczywiście w tym zakresie odgrywa surowy wyraz oraz neutralna kolorystyka.

Rozmiar nie bez znaczenia…

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami małej, nieco ciasnej łazienkowej przestrzeni, wówczas dopasowanie idealnego kosza na bieliznę może być utrudnione. Nie od dziś wiadomo, że w tego typu wnętrzach każdy centymetr wolnej powierzchni jest na wagę złota. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się zatem półokrągły kosz narożny, który ustawiony w narożniku pomieszczenia, nie zajmie dużo miejsca. Właściciele przestronnych, obszernych łazienek, mają zadanie uproszczone, albowiem w ich przypadku kupno nawet wielkogabarytowego kosza na bieliznę nie stanowi najmniejszego kłopotu. Alternatywą może być nabycie szafki z wbudowanym, drucianym pojemnikiem na pranie.

W stronę natury i ekologicznych rozwiązań…

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, dużą popularnością cieszą się kosze rattanowe, gdyż nie tylko należycie spełniają swoją funkcję, ale również integrują się z wystrojem wszystkich łazienek. Jako że ich produkcja jest ręczna, problemem nie okazuje się wykonanie kosza na bieliznę, którego niestandardowy rozmiar czy kształt nie wpasuje się w wystrój naszej domowej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.