Wacom – tablety graficzne dla domowych i profesjonalnych użytkowników

By | Październik 30, 2013

wacomChociaż na rynku wyróżnić można całkiem wielu producentów tabletów graficznych, tylko i wyłącznie niektórzy z nich spotykają się ze szczególnym zainteresowaniem osób zainteresowanych zakupem tego rodzaju produktu. Jedynym z nich jest Wacom, japoński producent, na rynku światowym istniejący już od 1983 roku, od tego czasu nieustannie zajmujący się produkowaniem tabletów graficznych  wraz z oprogramowaniem.

Wśród wszystkich jego elementów oferowanych klientom można znaleźć zarówno urządzenia przeznaczone do użytku domowego, jak i takie, które spotykają się z całkiem sporym zainteresowaniem nawet osób, którzy grafiką zajmują się profesjonalnie. Obie grupy doceniają bardzo wiele zalet tego producenta, uważając go jednocześnie za jednego z najlepszych na rynku, potrafiących zaoferować naprawdę wiele.

Wszystkie produkty oferowane przez Wacom posiadają odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia maksymalne wykorzystywanie ich możliwości. Oczywiście, można je dowolnie zmieniać, jednak te, które proponuje nam producent, w większości przypadków sprawdza się znakomicie.

Najczęściej mamy możliwość skorzystania z podstawowych i bardziej zaawansowanych funkcji, jakie daje nam Adobe Photoshop Elements czy Corel Painter Essentials.

Urządzenia mogą działać w oparciu zarówno o system Mac OX X, jak i Microsoft Windows, dzięki czemu bez najmniejszych trudności potrafią dopasować się do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Tablety graficzne Wacom, które zostały przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników domowych charakteryzują się poziomem nacisku wynoszącym od 512 do 1024, podczas gdy wersja nacisku w przypadku tabletów profesjonalnych wynosi 2048, co pozwala na jeszcze dokładniejsze wykorzystywanie wszystkich jego funkcji.

Urządzenia dla amatorów, przeznaczone do użytku domowego, należące jednocześnie do serii Bamboo, posiadają w swojej ofercie kilka urządzeń, spośród których wszystkie reprezentują formaty A5 i A6. Osoby, którym zależy na większych możliwościach, jeżeli chodzi przynajmniej o rozmiar, mogą skorzystać z propozycji profesjonalnych tabletów Wacom. To właśnie one potrafią zaoferować zdecydowanie więcej, dzięki czemu bez najmniejszych problemów można stworzyć znakomitą grafikę, nadającą się do wykorzystania podczas realizacji zamierzonych założeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.