W czym podawać kawę?

By | Czerwiec 12, 2018


Każdy ma własne upodobania i pija kawę w naczyniu, które w największym stopniu odpowiada jego potrzebom. Dla jednych będzie to ceramiczny kubek o dużej pojemności, dla innych klasyczna szklanka z uchem, a dla jeszcze innych dekoracyjna filiżanka ze spodkiem. Jeśli jesteś zwolennikiem ozdobnej porcelany, filiżanki Villeroy & Boch mogą być wzorem funkcjonalnego i zarazem niezwykle eleganckiego produktu, w którym możesz samemu pijać kawę, jak i raczyć nią odwiedzających Twój dom gości. Czy filiżanki będą zawsze lepszym rozwiązaniem od klasycznych kubków? W czym podawać kawę osobom, które odwiedzą nasz dom?

Rodzaje naczyń do serwowania kawy

W zależności od rodzaju kawy i sposobu jej przygotowania, napój ten podaje się w naczyniach różnego typu. W zastosowaniach typowo domowych takim naczyniem będą najczęściej ceramiczne filiżanki, na przykład porcelanowe, bogato zdobione filiżanki Villeroy & Boch, ewentualnie termiczne, szklane filiżanki do kawy z dużym uchem. Na własne potrzeby, gdy lubimy pić duże ilości kawy z ekspresu lub gdy pijamy kawę rozpuszczalną, dobrym wyborem mogą być również ceramiczne kubki o większej pojemności. Do serwowania dekoracyjnych rodzajów kawy, na przykład Caffe Latte, coraz częściej wykorzystuje się wysokie szklanki wykonane z dekoracyjnego szkła termicznego lub klasycznego.

Warto pamiętać, że podejmowanie gości wiąże się z pewnym rytuałem. Dlatego przygotowaną dla nich kawę warto podawać w naczyniach dekoracyjnych, wyróżniających się efektownym wyglądem zewnętrznym. Można używać do tego wspomnianych już wcześniej porcelanowych filiżanek Villeroy & Boch, a w przypadku przygotowania dekoracyjnych rodzajów kawy, wysokich szklanek, najlepiej wykonanych ze szkła termicznego.

Wybierać pojedyncze naczynia czy zainwestować w komplet?

Jeśli szukasz naczyń jedynie na własny użytek, zwykle wystarczy kupić taką ich ilość, która będzie odpowiadała liczbie domowników pijących kawę. W praktyce zdecydowanie lepszym wyborem będzie kupno kompletu dla co najmniej sześciu osób. Oryginalne filiżanki Villeroy & Boch, a także wiele innych filiżanek znanych producentów, są znacznie tańsze, gdy kupujemy je w komplecie. Zakup filiżanek lub ceramicznych kubków na sztuki to zwykle większy koszt i ryzyko, że w przyszłości nie dokupimy pasujących do nich kolejnych naczyń. Jeśli zdecydujesz się na kupno kompletu porcelanowych, bogato zdobionych filiżanek Villeroy & Boch, zwykle będziesz mieć możliwość dokupienia do nich kolejnych, pasujących do zestawu elementów – filiżanek, podstawek, mleczników czy cukiernic.

Artykuł zainspirowany został filiżankami Villeroy & Boch dostępnymi w sklepie https://www.kiwimag.pl/villeroy-boch-filizanki-cat-1274

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.