Urządzasz mieszkanie? Zadbaj o swoje oczy!

By | Luty 8, 2018


Planując wystrój mieszkania zwykle skupiamy się na kolorystyce ścian, stylu oraz rozmieszczeniu mebli.

Często nie przywiązujemy dużej wagi do właściwego oświetlenia. A przecież strategicznie ustawione lampy Eichholtz w niezwykły sposób podkreślą każde wnętrze.

Sypialnia

Nie potrzebujemy do spania specjalnego oświetlenia, zatem w sypialni pojedyncza lampa wisząca powinna być wystarczająca. Ideałem będzie model umożliwiający zmianę natężenia światła, dzięki czemu z łatwością zmienimy silne światło na nastrojowy półmrok.

Osoby lubiące sobie poczytać przed spaniem, powinny pamiętać o postawieniu eleganckich nocnych lampek przy łóżku. Będzie to rozwiązanie wygodniejsze od ciągłego wstawania do wyłącznika głównego oświetlenia, a dopasowane do siebie dwie lampki Eichholtz zagwarantują klasyczne ozdobienie sypialni o gustownym wystroju.

Salon

Charakter tego pokoju zmienia się w zależności od upodobań. Może on przyjmować rolę najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia, w którym przyjmujemy gości i przesiadujemy przez większość czasu. W takiej sytuacji można zdecydować się na całościowe oświetlenie, na przykład w postaci zamontowania na suficie wygodnych plafonów. Jeśli zaś mamy salon połączony z jadalnią, to nad dużym stołem idealnie będzie pasowała wisząca lampa Eichholtz. Nie tylko zadba ona o oświetlenie dla zebranych osób, ale także swym wyszukanym designem podkreśli wyjątkowość każdej okazji.

Nieraz salon zmienia się w „duży pokój”, który łączy w sobie gabinet z pomieszczeniem rozrywkowym. Ustawiamy w nim półki z książkami, biurka z komputerami i inne meble służące nam do uprzyjemnienia sobie pracy w domowym zaciszu, a każdy taki kącik wymaga szczególnego oświetlenia. Oczy szybko się męczą od monitorów, więc warto trochę im ulżyć i postawić przy biurku dodatkowe źródło światła. Mogą to być stojące lampy Eichholtz, które również się sprawdzą przy ulubionych fotelach do czytania książek.

Kuchnia

Właściwe oświetlenie jest podstawą, która ochroni nas przed pokrojeniem sobie palców w trakcie przygotowywania wieczornych posiłków i nocnych przekąsek. Takich źródeł światła powinno być więcej niż jedno, byśmy zawsze mieli oświetlenie bez względu na kręcenie się wśród kuchennych blatów. Bazą powinny być plafony albo podłużna lampa wisząca o kilku kloszach, które równomiernie będą zalewały kuchnię światłem. Świetnym pomysłem na dodatkowe oświetlenie są lampy podszafkowe, którymi precyzyjnie doświetlimy konkretne punkty naszej kuchni, takie jak zlew czy kuchenkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.