Terminal kontenerowy

przez | Czerwiec 8, 2018

Terminal kontenerowy to bardzo ważne miejsce pod względem logistycznym. Właśnie w tym obiekcie kontenery przeładowywane są z różnych środków transportu, aby zostały przetransportowane dalej. Daje to ogromne możliwości handlowe na skale międzynarodową.

Rodzaje terminali kontenerowych

Przeładunek jest możliwy pomiędzy statkami kontenerowymi, a pojazdami lądowymi, wtedy jest to morski terminal kontenerowy. Jeśli przeładunek odbywa się między pojazdami lądowymi, zazwyczaj z pociągu, wtedy mamy do czynienia z lądowym terminalem kontenerowym.

Zwykle morskie terminale kontenerowe są częścią odpowiednio dużego portu, który znajduje się w mieście lub w jego pobliżu. Dzieje się tak z tego względu, że potrzebny jest dojazd drogowy i kolejowy. Jest to bardzo ważne. Oczywiście obydwa rodzaje terminali kontenerowych służą jako place składowe do przetrzymywania kontenerów pustych i załadowanych. Depot kontenerowy to niezbędny obiekt.

Morski transport kontenerowy spełnia funkcję odbioru, przechowywania, piętrowania, załadunku i rozładunku, czyli import oraz export.

W pełni zautomatyzowanym i jednocześnie największym na świecie terminalem kontenerowym jest Yangsham Deep Water Port. Znajduje się w Porcie Szanghaj w Zatoce Hangzhou. Możliwa zdolność przeładunkowa to 6,3 mln TEU. Wielkościowe zajmuje 312 boisk piłkarskich. Terminal może obsłużyć największe kontenerowce na świecie. Zdolność przeładunkowa wynosi 40 mln TEU. Jest to ogromna zdolność transportowa, handel jest bardzo rozwinięty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.