Szybka pielęgnacja skórzanych mebli

By | Październik 29, 2011

Meble skórzane przez wiele lat były uważane za najbardziej ekskluzywne. Przewyższały wartością te posiadające obicia ze zwykłych materiałów. Jednak, wraz z rozpowszechnieniem trendów ekologicznych, w modzie jest teraz głównie eko-skóra, która zachwyca wyglądem i użytecznością, a jednocześnie nie zmusza do zabijania zwierząt w celu pozyskania ich skóry. Co ciekawe, oba te tworzywa wymagają odpowiednio dobranych środków pielęgnacyjnych do czyszczenia.

Najczęściej należy nabyć preparaty przeznaczone wyłącznie do czyszczenia materiałów skórzanych lub wykonanych ze skóry ekologicznej. Pozwalają one na rzeczywiste pozbycie się brudu, jednocześnie nie niszcząc powłoki skóry w żadnej jej postaci. Są proste w użytku, najczęściej mają postać sprayu lub mleczka do czyszczenia. Na samym końcu, warto przetrzeć skórzane meble kremem impregnującym, który pozwoli utrwalić rezultat, wzmacniając elementy obicia.

Chcąc utrzymać skórę naturalną oraz ekologiczną w dobrym stanie, należy troszczyć się również o to, żeby każde zabrudzenie było ścierane z niej, jak najszybciej. Należy pamiętać, że im szybciej wyczyścimy mebel, tym większe szanse na to, że uda się osiągnąć perfekcyjny efekt, a całość będzie wyglądała zupełnie tak, jak na początku. Świeże plamy najlepiej jest usuwać przy pomocy ciepłej wody. Kurz możemy ścierać jedynie, dzięki ściereczkom suchym, najlepiej antystatycznym.