Sztućce dla małego VIPa

przez | Wrzesień 24, 2013

sztucceKiedy w domu pojawia się mały człowiek wszystko staje do góry nogami, zakupujemy nowe meble, przedmioty codziennego użytku, odwiedzamy działy z produktami spożywczymi przeznaczonymi dla najmłodszych. Ponadto zaopatrzyć musimy się w takie drobne elementy jak na przykład sztućce dziecięce.

Mogą to być plastikowe łyżeczki i widelczyki całkowicie bezpieczne dla maluchów dopiero zaczynających naukę samodzielnego spożywania posiłków. Ważne jest, by tego typu sztućce dziecięce posiadały nie tylko ciekawy, kolorowy wygląd, który zafascynuje maluszka, ale też, by były wygodne. W przypadku plastikowych sztućców ów wygodę zapewniają między innymi szerokie uchwyty.

Przyjazna niemowlakom może okazać się silikonowa łyżeczka, którą początkowo będzie karmiła dziecko mama i która pomoże w nauce samodzielnego jedzenie. Podstawą jest tutaj przede wszystkim wygodny uchwyt, dzięki któremu jedzenie nie będzie lądowało już na podłodze.

Pozostając jeszcze chwilę przy łyżkach warto zatrzymać się przy tych długich (liczących przykładowo 17 cm) wykonanych z sztucznego tworzywa, które również zaprojektowane zostały z myślą o najmłodszych, dopiero uczących się samodzielnego spożywania posiłków.

Dla dzieci powyżej trzeciego roku życia stworzone zostały sztućce dziecięce wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Są one w pełni bezpieczne a przy tym praktyczne (można je śmiało myć w zmywarce). Ów sztućce posiadają oczywiście kolorowe wizerunki, tak, by umilić dzieciom (często niejadkom) jedzenie. Niektóre z nich wyposażone zostały w uchwyt wykonany ze sztucznego tworzywa, który ułatwia delikatnym rączkom utrzymać widelec, łyżkę lub nóż.

Akcesoria te charakteryzują się rzecz jasna o wiele mniejszymi parametrami, niż ma to miejsce w przypadku sztućców dla dorosłych.

Niektóre firmy ozdabiają nie tylko uchwyty takich sztućców, ale również części główne, przykładem mogą być „uśmiechnięte” sztućce.

Tego typu kolorowe sztućce dziecięce to idealny (zabawny oraz praktyczny) prezent dla malucha. Szczególnie ciekawe w tym przypadku będą również sztućce dziecięce grawerowane. Elegancki dziecięcy widelec z wygrawerowanym imieniem oraz datą narodzin będzie doskonałą pamiątką nawet po wielu latach. Jak widać temat sztućców dziecięcych nie kończy się (a właściwie dopiero zaczyna) na bezpieczeństwie naszego malucha. Przed dokonaniem zakupu tego typu akcesoriów zwrócić powinniśmy uwagę nie tylko na cenę i atrakcyjny wygląd, ale również na trwałość i wygodę użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.