Szczoteczki do zębów – elektryczne vs tradycyjne

By | Kwiecień 10, 2018

W ostatnim czasie w dziedzinie higieny jamy ustnej producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych sposobów na walkę z płytką bakteryjną. Nitki dentystyczne, ciśnieniowe irygatory stomatologiczne, czy szczoteczki z włosiem przeznaczone do czyszczenia przestrzeni między zębowej to wszystkie te elementy, które mają za zadanie wspomagać szczotkowanie i poprawiać jego efekty na drodze do śnieżnobiałego uśmiechu. Jeśli chodzi jednak o tę podstawową i najbardziej powszechną czynność, można wyróżnić szczoteczki elektryczne i tradycyjne napędzane siłą mięśni. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na tych pierwszych i postaramy się wyjaśnić, dlaczego ich stosowanie zapewnia lepsze efekty.

Jaki typ szczoteczki wybrać?

Szczoteczki elektryczne jak nie trudno się domyślić zasilane są na prąd lub baterie. Po włączeniu specjalna ruchoma główka wyposażona we włókna zostaje wprawiona w ruch. Warto zaznaczyć, że wbrew pozorom główka nie kręci się dookoła, a wykonuje półobrót i wraca o podobny kąt. Taka technika pozwala na lepsze docieranie włókien do trudno dostępnych miejsc i skuteczniejsze oczyszczanie zębów i dziąseł z płytki bakteryjnej. W tej kwestii warto również zwrócić uwagę na charakterystyczny okrągły kształt szczoteczki elektrycznej, który odróżnia ją od tej tradycyjnej. Specjaliści dowiedli, że okrągła główka lepiej dopasowuje się do zęba i pozwala czyścić większą powierzchnię podczas jednego cyklu.

Zalety i wady

Poza oczywistą zaletą, jaką jest mniejsze zmęczenie ramienia, którym szczotkujemy zęby, warto zaznaczyć także, że szczoteczki elektryczne pozwalają usunąć więcej płytki nazębnej oraz zredukować zapalenie dziąseł. Wiele badań na ten temat potwierdza te słowa, a zdecydowana większość dentystów zaleca swoim klientom szczotkowanie za pomocą szczoteczek elektrycznych, które również łatwiej dopasować do indywidualnych potrzeb. Tradycyjne szczoteczki mogą być miękkie lub twarde i właściwie tutaj możliwości się kończą. Wybierając szczoteczkę elektryczną, musimy zwrócić uwagę na dużo więcej wytycznych, takich jak rodzaj włosia, zakres obrotu, wielkość główki, czy szybkość rotacji. Większość obecnie produkowanych szczoteczek elektrycznych posiada regulowane zakresy, dlatego jedno urządzenie może być dopasowywane do różnych główek i stosowane przez kilku użytkowników. To doskonały pomysł na funkcjonalne urządzenie dla całej rodziny, które z pewnością przyniesie wymierne korzyści. Jeśli zdecydowaliście się na zakup takiej szczoteczki elektrycznej, to polecam zrobić to tutaj: https://jetpik.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.