Squash – dyscyplina dla VIPa

By | Czerwiec 18, 2014

squashNadchodzące lato, to bodziec dla wielu osób. Konieczność zrzucenia kilogramów, pozbycia się brzucha już dawno nie była tak widoczna. Sale fitness zapełniły się ochotnikami, chodniki i ścieżki biegaczami, jeziora pływającymi a korty…amatorami squash’a.

Ten sport zdobywa coraz to większą popularność, szczególnie że jest coraz szerzej dostępny. Jego cena stała się bardziej przystępna, przez co zyskują coraz to więcej chętnych. Szczególnie Szczecin squash dynamicznie się rozwija, coraz więcej osób przychodzi razem ze znajomymi, w parach. Grunt, żeby jedna osoba się zainteresowała, później przyjdą kolejni. Poczta pantoflowa działa.

Początkujący gracze z pewnością będą mieli trudność zarówno w zrozumieniu i zapamiętaniu zasad, jak i prawidłowym poruszaniu się po korcie. Podobnie będzie ze zrozumieniem funkcjonowania Szczecin squash kortem do singla i do debla. Mimo to, mimo tych różnic i trudności, dyscyplina ta staje się coraz popularniejsza.

Jeśli już podejmiemy decyzję, co do gry w Szczecin squash, będziemy chcieli się tego nauczyć, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się na pewnymi rzeczami. Na samym początku warto zastanowić się nad ubiorem. O ile, w wypadku gry w piłkę nożną, czy w wypadku biegania, samo przez się wiadomo, że konieczny jest zakup innego obuwia, o tyle przy tej dyscyplinie nie jest to takie oczywiste.

Oczywistym jest, że Szczecin squash wymaga innego obuwia, jednakże początkowi zawodnicy nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Na szczęście początkowi zawodnicy nie muszą inwestować w odpowiednie obuwie, wystarczą wygodne, sprawdzone halowe buty, przeznaczone do gry np. w piłkę ręczną. Warto zwrócić uwagę na ich wygodę, jasną podeszwę, dobrą amortyzację i odpowiednią stabilizację. Takie buty produkuje wiele firm sportowych, z pewnością każdy początkowy gracz takie znajdzie.

Mimo że Szczecin squash wydaje się mniej popularny, codziennie grywa tam bardzo wielu zawodników. Są to zarówno zawodnicy amatorzy, jak i zawodowcy. Wielu zaczynało całkiem niedawno, za namową rodziców, przyjaciół, rodziny. Dzięki temu teraz grywają całkiem nieźle, znają większość zasad, coraz pewniej czują się na korcie.

Najtrudniej jest oczywiście zacząć, szczególnie że  squash dopiero się rozwija. Niemniej jeśli ktoś potrenuje angażującego sportu, który przyniesie mu wiele satysfakcji, to na pewno Szczecin squash jest dla niego. Wystarczy odrobina samozaparcia, by nauczyć się grać i odczuwać z tego satysfakcję. Szczególnie, że Szczecin squash jest bardzo popularny wśród mieszkańców.

One thought on “Squash – dyscyplina dla VIPa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.