Soda oczyszczona nie tylko niezbędnikiem w kuchni

By | Październik 31, 2017

Wiele osób nie wyobraża sobie wypieków bez użycia sody oczyszczonej, a jedni bez oczyszczenia nią, chociażby przypalonego garnka. Można tak wymieniać i wymieniać, bo soda oczyszczona posiada niezwykle wiele zastosowań w gospodarstwie domowym, ponieważ jest uniwersalnym oraz naturalnym środkiem. Co więcej nie podrażnia skóry i jest produktem całkowicie bezpiecznym dla naszego organizmu. Dzięki temu, że soda jest nietoksyczna, wykorzystuje się ją również jako kosmetyk w codziennej pielęgnacji. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kosmetyczne zastosowanie sody oczyszczonej, o których być może wcześniej nie mieliście zielonego pojęcia. Spragniony wiedzy? No to zaczynamy!

Peeling

Soda nada się wspaniale jako składnik Twojego domowego peelingu. Jedyną rzeczą do przygotowania peelingu własnej roboty, wystarczy zmieszać sodę z niewielką ilością wody. Następnie tak jak przy użyciu typowych pe elingowych maseczek, należy wmasować powstałą substancję w swoją skórę twarzy. Polecamy wmasowywać sodę kulistymi ruchami, aby lepiej wsiąknęła oraz oczyściła naszą twarz z wszelkich zabrudzeń. Z pewnością po jej użyciu zauważysz pierwsze efekty oczyszczonej skóry, a Twoja twarz będzie odświeżona oraz promienna.

Antyperspirant

Soda posiada właściwości eliminowania nieprzyjemnych zapachów oraz nadaje się do zapobiegania plam, powstających w wyniku nadmiernej potliwości naszego organizmu. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spod naszych pach, należy zmieszać sodę z wodą oraz następnie wetrzeć ją w skórę pod pachami. Jesteśmy pewni, że soda oczyszczona pozwoli Ci się uporać ze wstydliwym problemem, oraz że soda oczyszczona to substancja, po którą nie rzadko będziesz sięgać.

Szampon

Za pół godziny impreza, a ty już wiesz, że nie zdążysz umyć swoich włosów? Z pomocą przychodzi niezastąpiona soda oczyszczona, która poradzi sobie i z takim problemem. Świetnie sprawdza się jak dobry suchy szampon z drogerii, który możesz użyć za niewielkie pieniądze. Aby odświeżyć swoje włosy, należy stopniowo posypywać swoją głowę sodą. Następnie należy wetrzeć ją w skórę i gotowe. Dzięki niej poczujesz się dużo pewniej siebie, gdzie przy użyciu sody oczyszczonej będziesz czuł świeżość na swojej głowie przez długi czas.

Kąpiel

Dla osób uwielbiających detoksykujące kąpiele, polecamy dosypać sody do codziennych kąpieli i jednoczenie zmieszać ją z ulubionym olejkiem relaksującym czy solą morską. Z pewnością taki zabieg doda Ci dużo energii oraz odpręży Twoje ciało.

To tylko z niektórych kosmetycznych zastosowań, które posiada soda oczyszczona. Mamy nadzieję, że nasze propozycje z użyciem sody nie raz wykorzystacie w swoich domowych kuracjach oraz zabiegach kosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.