Samoloty rc- zabawki niekoniecznie dla małych chłopców

przez | Styczeń 30, 2014

samolocikObecnie na rynku istniej duży popyt na wszelkiego rodzaju modele rc. W sumie nie powinno to dziwić, gdyż jest to doskonała zabawa wcale nie dla najmłodszych. Gwarantują wspaniałą rozrywkę i wiele godzin radości. Szczególną popularnością cieszą się samoloty rc oraz helikoptery tego typu.. Młodzi albo całkiem dorośli mężczyźni mogą realizować swoje pasje i urzeczywistniać marzenia o tym aby zostać pilotem.

Każdy samolot rc czy helikopter to mała replika tych prawdziwych ogromnych maszyn, więc bez wątpienia pozwalają pobudzić one wodze fantazji. Na rynku jest szeroki wybór tego typu modeli, a ich cena zależy m.in. od zasięgu czy od możliwości, które dane model posiada. Co ważne każdy może wybrać coś dla siebie gdyż zupełnie inne właściwości będą posiadać samoloty rc dla dzieci, a jeszcze inne przeznaczone dla profesjonalnych kolekcjonerów tego typu modeli.

Dla najmłodszych i początkujących przewidziano samoloty rc, które są jedno lub dwa kanałowe. Są proste w obsłudze i nie sprawiają trudności nawet zupełnym nowicjuszom w temacie modeli rc. Natomiast dla bardziej zaawansowanych użytkowników przeznaczone są samoloty rc cztero lub więcej kanałowe.

Tego typu samolot rc ma możliwość wykonywania podniebnych akrobacji jak również jego sterowanie przypomina to z profesjonalnej maszyny. Każdy z kanałów ma przełożenie na poszczególne drążki sterownicze, każdy kanał to jeden drążek. Tak więc obsługa czterech drążków kierowniczych to prawdziwe wzywanie, któremu jest w stanie sprostać fachowiec, dla którego samoloty rc nie maja tajemnic. Najprostsze modele samolotów rc jak już wspomniano to samoloty dwu kanałowe. Sterujemy tam jedynie gazem oraz kierunkiem lotu.

Trzykanałowe modele samolotów rc to już większe wyzwanie gdyż do tych dwóch opcji sterowniczych dochodzi również trzecia, którą jest kontrola wysokości. Natomiast w samolotach rc posiadających cztery kanały sterowania, czwarty drążek odpowiada  za sterowanie tzw. lotkami, które umożliwiają wykonanie podniebnych akrobacji.

Oprócz tego typu podziału –na kanały sterownicze, samoloty rc dzielą się podobnie jak inne modle tego typu na modele, które kupujemy już od razu gotowe do lotu, modele niby kompletne ale bez wbudowanego zasilania i radia, oraz modle przeznaczone dla prawdziwych profesjonalistów –fanów modeli rc.

Te ostatnie to modele, które dostępne są w wersji KIT-czyli takie, do której trzeba dokupić zasilanie, osprzęt i samodzielnie je zamontować. Te ostanie choć wymagające najbardziej dają najwięcej radości i satysfakcji z tego typu zainteresowań.

Samoloty rc w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.