Rynek gier komputerowych dawniej i dziś

przez | Styczeń 18, 2014

gamesW przeciągu paru ostatnich lat można zauważyć bardzo dużą tendencję do zmian w świecie rozrywki komputerowej. Mowa tu głównie o rynku gier komputerowych, który uległ zmianom nie tylko pod względem graficznym, ale również pod względem dostępności.

Jeszcze całkiem niedawno popularnym był zakup gier w sklepach, opcjonalnie, aby ograniczyć koszty, ściąganie takich gier, nie zawsze z legalnych źródeł. Wraz z poszerzeniem się dostępu do Internetu i zwiększaniem prędkości łącz internetowych rynek gier zaczął zmieniać się z bardziej stacjonarnego, czyli gier instalowanych na komputerach stacjonarnych, wymagających nośnika, albo przynajmniej dużej ilości miejsca na dysku, na gry online.

Gry tego typu możemy znaleźć na wielu serwisach internetowych, takich jak np. http://pl.bigpoint.com. Jest ich cały ogrom. Zaczynając od prostych, takich jak gry flash, aż po złożone, jak Drakensang, czy Seafight. Mówiąc o tych bardziej złożonych, można zauważyć, że stopniowo, nawet pod względem graficznym, przestają się one różnić od stacjonarnych.

Także ilość firm, które zajmują się ich tworzeniem, znacząco się zwiększa, a wraz z rozwojem tych firm, ilość produktów, jakie wypuszczają na rynek. Chociażby, wspomniany wcześniej http://pl.bigpoint.com, posiada w swojej ofercie już 28 produkcji.

Obecnie, aby zaspokoić wymagania klientów, gry tworzy się w bardzo wielu kategoriach. Zaczynając od gier akcji, przez strategiczne, symulatory, fantasy, przygodowe, strzelanki, aż na grach MMORPG kończąc. Do całego tego ogromu mamy dostęp online.

Kolejną charakterystyczną cechą jest to, co chyba najważniejsze – są one bezpłatne. Oczywiście każdy gracz może kupić za pomocą płatności sms, czy przelewu bankowego, dodatkowe, wirtualne akcesoria, lub pieniądze. W końcu firma musi na czymś zarabiać.

Patrząc na to, jak szybko doszło do rozwoju takich gier, pewnie każdemu nasuwa się tylko jedno pytanie: czy istnieje możliwość, aby gry stacjonarne zupełnie zniknęły ze sklepowych półek i zostały zastąpione przez ich sieciowe wersje?

Jedna myśl nt. „Rynek gier komputerowych dawniej i dziś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.