Rozpoczynam przygodę ze scrapbookingiem. W co muszę się zaopatrzyć?

By | Grudzień 20, 2018

Na blogach i vlogach poświęconych tematyce związanej z DIY, a także w sklepach – „scrapbooking” to hasło, które pojawia się niezwykle często. Co oznacza? Na czym polega? Otóż, jak się okazuje to sztuka tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątek rodzinnych. Jej kolebką są Stany Zjednoczone, w których wraz z upowszechnieniem się fotografii, zaczęto tworzyć pierwsze albumy, którym nadawano postać osobistych pamiętników. Oprócz upamiętniających zdjęć, zamieszczano w nich wszystko to, co mogło eksponować emocje i charakter towarzyszącym wydarzeniom, np. suszone kwiaty, fragmenty materiałów, listów itp.

Czy to zajęcie może być dla mnie odpowiednie?

W istocie, technika ręcznego ozdabiania przedmiotów może być dla każdego, kto lubi tworzyć i potrafi czerpać przyjemność z wykonanych prac manualnych. A przy tym, wyróżnia się kreatywnymi pomysłami, które pozwalają mu tworzyć unikatowe przedmioty. Aby jednak rozpocząć przygodę, potrzebne są nie tylko chęci, czas i wyobraźnia, ale również podręczne artykuły. Aby dowiedzieć się, jaki zestaw startowy będzie potrzebny, można udać się do profesjonalnego sklepu ze scrapbookingiem, w którym odnajdziemy wszystko to, co na początek będzie potrzebne. Jak się okazuje – nie trzeba kupować mnóstwa narzędzi, aby stworzyć coś kreatywnego.

Papier – obowiązkowym must have każdej scraperki

Papier jest niezbędnym elementem, w jaki musimy się zaopatrzyć stawiając na scrapbooking. Sklep, zarówno internetowy np. ten https://www.creativehobby.pl/pol_m_Produkty_scrapbooking-172.html, jak i lokalny na szczęście skutecznie pomoże nam rozwiązać problem jego braku, oferując rozmaite artykuły, będące udanym wstępem do stworzenia imponujących prac. Co prawda, wiele osób rozpoczynając swoją scrapową przygodę wykorzystuje szkolne papiery kolorowe lub kupione okazjonalnie zestawy kreatywne. Nie jest to oczywiście rozwiązanie błędne, jednak stawiając na profesjonalne papiery, istotnie podniesiemy swój komfort pracy. Te oferowane przez sklep ze scrapbookingiem nie tylko łatwiej ulegają wszelkim procesom związanym z ich obróbką, ale również wykazują się większą wydajnością. Co więcej, z upływem czasu nie żółkną ani nie niszczą się, czego niestety nie można powiedzieć o zwykłym papierze. Równie ciekawą propozycją są specjalnie skomponowane zestawy papierów i dodatków, określane mianem KIT-ów. Prócz idealnie dopasowanych do siebie arkuszy, posiadają także efektowne dodatki, w postaci tasiemek, kwiatów i wielu innych, dzięki którym pasja tworzenia może przyjąć zupełnie inny wymiar.

Co jeszcze oferuje nam specjalistyczny sklep?

Scrapbooking to szeroka dziedzina rękodzieła, oferująca mnóstwo różnorodnych artykułów kreatywnych. Oprócz papieru, nakłada na użytkownika konieczność zaopatrzenia się w ostry nożyk tzw. skalpel, klej, dwie pary nożyczek (mniejsze do precyzyjnych cięć i większe do ogólnego użytku), matę samoregenerującą, gilotynę, metalową linijkę i kosteczkę 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.