Różnica między Cashback i Moneyback

By | Lipiec 22, 2016

bigstock-polish-zloty-banknotes-currenc-71540125Zapewne każdy z nas choć raz słyszał określenie cashback, albo moneyback. Nic dziwnego, skoro żyjemy w erze bankowości, a instytucje finansowe prześcigając się o klientów, wymyślając coraz to nowsze sposoby, które mają na celu zachęcenie do korzystania z ich usług. Istotne jest dla nich zadowolenie klientów oraz starają się zrobić wszystko, aby sprostać stale rosnącym oczekiwaniom. Właśnie dlatego istotne jest, aby wiedzieć co znaczą te dwa słowa oraz aktywnie z nich korzystać – możemy w ten sposób znacznie ułatwić sobie życie.

Cashback

Cashback, często zapisywany Cash Back, jest usługą bankową, która pozwala na wypłatę gotówki w momencie płacenia karą za produkty lub usługi. Oznacza to, że dzięki temu, mamy możliwość uzyskania gotówki w często odwiedzanych przez nas miejscach np. na stacjach benzynowych lub w supermarketach, bez konieczności szukania bankomatu. Aktywowanie tej możliwości następuje w momencie płacenia kartą debetową. Jak tego dokonać? Wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy uzyskać wybraną sumę pieniędzy, która jednorazowo  nie może przekroczyć 200 zł.
Z tej usługi może skorzystać każdy, kto posiada kartę debetową Visa lub Mastercard w banku, który posiada ją w swojej ofercie.

Moneyback

W przeciwieństwie do cashback, moneyback pozwala na zwrot części wydatków poniesionych przy transakcjach bezgotówkowych. Zwykle następuje to za pomocą przelewu w połowie kolejnego miesiąca. Zwrot jest określony procentowo i zazwyczaj wynosi od 1 do 5%. Moneyback jest zazwyczaj promocją bankową, która poprzedzona musi zostać określonymi wymogami np. wykonaniem z góry narzuconej liczby transakcji.

Moneyback jest zarazem sposobem na przyciągnięcie nowych klientów, a równocześnie pozwala na utrzymanie tych obecnych. Usługa jest bardzo korzystna dla obu stron co sprawia, że jest regularnie odnawiana. Dla klientów banku oznacza zniżki oraz dodatkowe wpływy do budżetu, natomiast dla banków, oznacza to zachęcenie do korzystania z karty debetowej, a co za tym idzie, częstszy wpływ z prowizji. Pamiętajmy, by dokładnie sprawdzić listę sklepów, w których moneyback jest respektowany.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na oszczednoscionline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.