Rolety na poziomie

By | Luty 5, 2014

roletyRegularna wymiana zasłon i firan to poświecenie czasu i energii. A gdyby tak zaoszczędzić ten czas i wykorzystać go na coś przyjemniejszego?
Nowoczesne rolety to nie tylko rozwiązanie estetyczne i uniwersalne, ale także wyjątkowo praktyczne.

Ważną cechą, którą charakteryzuje je, to przede wszystkim prosty mechanizm wykonania. Czyli lekkie i wytrzymałe tworzywa oraz kilka sprytnych rozwiązań technicznych.

Całe urządzenie- roleta, składa się z trzech części: powierzchni zaciemniającej, mechanizmu zwijającego regulowanego za pomocą praktycznego łańcuszka oraz uchwytów pozwalających przytwierdzić całość do ramy okna lub ściany. Urządzenie nie jest skomplikowane w samodzielnym montażu.

Oto kilka ciekawych propozycje do naszych okien:

Rolety zwijane inaczej ekranowe. Nakręca się na rolkę ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego i pilota. Mogą być wbudowane, kasetowe, lub niezabudowane czyli wolno wiszące. Te pierwsze idealnie sprawdzają się na często otwieranych lub uchylanych oknach, bowiem są osadzone w kasecie i prowadnicach przymocowanych do skrzydła okiennego – opuszczają się idealnie pionowo i zawsze przylegają do szyby, dzięki czemu można swobodnie je otwierać, nawet gdy roleta jest opuszczona. Idealnie nadają się do pokoju dla dzieci, sypialni lub salonu.

Rolety wolno wiszące utrzymujące się na rolce wbudowanej do ścianie nad oknem lub w górnej części futryny, dlatego okno można otworzyć tylko wtedy, gdy są podciągnięte. Również idealnie pasują do pokoi, przedpokoi, łazienek.

Kolejny rodzaj to rolety rzymskie – nie nawijają się na rolkę lecz składają falami po pociągnięciu za sznurek. Warto wybrać takie, które mają wszyte poziome fiszbiny, dzięki czemu tkanina będzie się równo składać. Takie rolety można zawiesić na zwyczajnym karniszu. Nie wymaga to dodatkowego montażu.
I ostatnie.

Rolety plisowane w formie harmonijki rozciąganej i ściąganej na całej wysokości okna. Można znaleźć wolno wiszące lub zamontowane w prowadnicach. Dzielą się na jednofunkcyjne, czyli zwijane od dołu do góry oraz dwu funkcyjne , czyli zwijane w obu kierunkach, dzięki czemu możemy zasłonić dowolną część okna.

Jakiś czas temu na rynek weszły również rolety na dzień i na noc. Czyli dwuwarstwowe, wykonane z pasów materiału, między którymi powinny być przerwy- np. tkanina przejrzysta. Podczas przesuwania pasów, roleta sprawia, że możemy regulować dopływ światła do wnętrza pomieszczenia. Podczas gdy pasy nachodzą na siebie, światła jest więcej. Warto dowiedzieć się więcej przed zakupem rolet w sklepach sprzedające rolety, zajmujące się montażem. Doradztwo mamy gwarantowane. Możemy polegać na doświadczonych ludziach. Przykładem takiego sklepu jest Mobilus Motor.

One thought on “Rolety na poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.