Regały sklepowe i to co na nich ustawisz

przez | Styczeń 18, 2012

Dziwnych doczekaliśmy czasów. Wchodzę jak co dzień do piekarni, by kupić chleb i bułki i co widzę? Zamiast półek pełnych cieplutkiego, pachnącego pieczywa – stojaki reklamowe z dzisiejszą prasą (np na http://eldrut.pl/ ). Chleb oczywiście też był, ale na niższych półkach i w znacznie mniejszej ilości niż zwykle. Rozumiem, że ludzie jedzą w XXI mniej chleba, ich pożywienie jest bardziej różnorodne, ale jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia, by w piekarni były też inne artykuły. Po gazety każdy szedł do kiosku, po śmietanę, ser, kawę itp. do sklepu spożywczego.

Dziś w jednym miejscu można kupić wszystko. Jednych to dziwi, dla drugich jest to bardzo wygodne i zaoszczędza czas. Na podobnej zasadzie działają przecież hipermarkety. Oferują wszystko, bo jest wtedy większe prawdopodobieństwo, że klient kupi więcej (może nawet o dużo więcej niż zaplanował, ale tym się hipermarkety zupełnie nie martwią).

Wracając do osiedlowej piekarni i mojej chęci kupienia świeżutkiego chleba, to nie mam nic przeciwko temu, by regały sklepowe były pełne prasy, czy innych artykułów, które kupujemy niemalże codziennie. To całkiem przyjemne poczytać sobie gazetę przy pysznym śniadaniu. Na pewno znajdzie się jeszcze wiele osób lubiących śledzić świeże wiadomości przy świeżych bułeczkach.

praktyczne wyposażenie do każdego sklepu

Może właśnie te wyroby z drutu, na których „rumienią się” świeże gazetki służą właśnie temu, by przyciągnąć więcej klientów – nie tylko tych amatorów ciepłego pieczywa. Po cóż zatem chodzić do kiosku, który jest 200 metrów stąd, jak można nie męcząc nóg i nie marnując czasu kupić dwie, a może nawet cztery rzeczy na raz. Nawiasem mówiąc piekarnia oferuje też inne produkty, które też mogą się przydać przy śniadaniu: masło, mleko, herbatę, kawę, jogurty, sery i dżem. Takie czasy!