Pracuj z pasją

przez | Marzec 15, 2012

wizaż jako sposób na życie

Czy wiesz, na czym polega praca wizażystki? To doskonała dla Ciebie profesja, jeśli ciekawisz się kosmetykami i szeroko pojętym zagadnieniem makijażu oraz doboru fryzur. Często wizażysta jest mylony ze stylistą i mimo że ich praca trochę jest do siebie podobna, tak naprawdę to dwa różne zwody.

Stylista dobiera swojej klientce albo klientowi strój i dodatki, natomiast wizażysta poprzestaje najczęściej na samej twarzy – dobiera makijaż, fryzurę, kształt brwi itp.

Jako przyszła wizażystka, musisz koniecznie znać się na wielu tematach powiązanych z makijażem, np. powinnaś umieć rozróżniać typy cery, dobierać kolory i umiejętnie je łączyć, tak by w efekcie makijaż pasował klientce. Ponadto musisz być bardzo kreatywną oraz cierpliwą osobą, gdyż wizaż i wszystko co jest z nim powiązane to tak naprawdę ciężka praca, wymagająca pracy z ludźmi, którzy nie zawsze będą chcieli z nami współpracować.

Nie możemy się zrażać, jeśli pracujemy akurat z kimś, kto w tym dniu nie ma najlepszego humoru. Jako że kosmetyki są niezwykle ważną częścią tego fachu, dlatego powinnaś wiedzieć o nich niemal wszystko. Bardzo istotne są informacje o tym, jakie kosmetyki najlepsze są dla alergika, a jakie dla  posiadaczek wrażliwej cery.

Najpopularniejsze makijaże nie powinny być dla Ciebie czarną magią, dlatego przykładowo smoky eyes powinnaś mieć w małym palcu i wiedzieć komu pasuje, a komu nie za bardzo.

Ta specjalizacja jest dla Ciebie tylko wtedy, kiedy naprawdę interesuje Cię wizaż i wiesz, iż dokładnie to chcesz robić w życiu, a doradzanie znajomym w kwestii makijażu sprawia Ci przyjemność.