Praca nad sylwetką nie jest łatwa

By | Kwiecień 11, 2012

ciało bez cellulituMimo że cellulit nazwany został pozornie niewinną nazwą „skórka pomarańczowa”, to każda z pań wie, że próba walki z tym defektem przypomina istną batalię. Mitem jest, że ów nieestetyczny problem dotyczy jedynie pań mających zbędne kilogramy – nic bardziej mylnego.

Różnego rodzaju żele, balsamy, peelingi na pewno pomogą naszą pielęgnację antycellulitową, jednak same nie zdziałają cudów.

Ważnym punktem walki z cellulitem jest aktywność ruchowa oraz dobrze dobrana dieta. Instruktorzy fitnessu od lat nieustannie pracują nad tym, by znaleźć jak najbardziej odpowiednie ćwiczenia na części ciała objęte cellulitem.

Żmudne powtórzenia na macie wymagają niezwykłej cierpliwości oraz wytrwałości, bo z pewnością nie należą do szczególnie ciekawych oraz przyjemnych form spędzania wolnego czasu, co innego zumba.

Jest to całkiem nowy rodzaj aktywności fizycznej, łączący dobrą zabawę w latynoskich rytmach z ćwiczeniami. Zumba jest świetnym pomysłem na walkę z cellulitem, ponieważ ruchy tańca dobrze polepszą nasz metabolizm i ułatwią walkę ze skórką pomarańczową.

Nierówności skórne spowodowane cellulitem różnią się stopniem widoczności w zależności od stadium, w którym się znajdują. Jeśli latami nie dbałyśmy o swoje pośladki, uda albo ramiona, warto zdecydować się na specjalistyczne zabiegi kosmetyczne.

Przykładem nieinwazyjnej interwencji, jaka pomoże w tym przypadku jest mezoterapia.

Ów zabieg opiera się na na podskórnej aplikacji zastrzyków z aktywnych substancji, choć czasem kobiety mylą go ze nowym rodzajem peelingu, jaki figuruje w ofertach pod terminem mikrodermabrazja.

Szereg salonów proponuje kupony zniżkowe na wspomniane kuracje, warto zatem rozejrzeć się za korzystną ofertą, aby zaglądając do kosmetyczki zająć się nie tylko dolnymi partiami ciała, lecz i twarzą.