Popularne wózki dziecięce – rodzaje

By | Maj 22, 2014

fotelikNa rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wózków dziecięcych. Rodzice spodziewający się dziecka często stają przed dylematem, który z wózków wybrać, który model okaże się najlepszy i najbardziej funkcjonalny.

Warto zatem przyjrzeć się ogólnej klasyfikacji popularnych wózków spotykanych w polskich sklepach – tych chętnie kupowanych przez polskich klientów.

Jedną z najbardziej popularnych kategorii wózków są wielofunkcyjne wózki dziecięce. Inaczej mówiąc, są to wózki, które prócz swojej podstawowej funkcji mogą również pełnić rolę nosidełka czy fotelika samochodowego. Wielofunkcyjność w tym przypadku to olbrzymia oszczędność – miejsca oraz pieniędzy. Co prawda tego typu wózki dziecięce  są nieco droższe od modeli podstawowych, jednak wybierając takie model oszczędzamy na pozostałych akcesoriach, które z czasem i tak musielibyśmy kupić.

Osobną kategorię wózków dziecięcych tworzą tzw. wózki lekkie, czyli konstrukcje proste w budowie, łatwe do złożenia i pozbawione dodatkowych funkcji. Tego typu wózki przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci starszych, tych które już swobodnie siedzą – nie nadają się do przewożenia niemowląt.

Dla najmłodszych dzieci dedykowane są przede wszystkim wózki głębokie – duże lub średnie. Takie, w których dziecko może swobodnie zasnąć. Ich zaletą jest często wielofunkcyjność, mnóstwo dodatkowych kieszonek i schowków, specjalna budka, amortyzatory czy hamulce. Wadą, spory ciężar, co może być kłopotliwe, gdy taki wózek musimy znosić po schodach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.