Popularne usługi stomatologii estetycznej

By | Lipiec 13, 2017

Stomatologia estetyczna jest tak samo ważną dziedziną dentystyki, jak i stomatologia lecznicza. Niestety nie każda osoba potrafi pochwalić się równymi i białymi zębami obdarzonymi przez naturę. Najpopularniejszymi problemami estetycznymi są przebarwienia płytki nazębnej, krzywe zęby, uszczerbki na zębach albo brak zębów. Współczesne technologie i nowoczesne materiały pomagają we wszystkich wymienionych przypadkach.

Usuwanie kamienia nazębnego i osadów

Kamień nazębny zawiera wiele substancji między innymi fosfor i wapń, ale większość jego masy stanowią bakterię, które wpływają na kwasowość w jamie ustnej. Ich aktywność niszczy płytkę nazębną a także negatywnie oddziałuje na dziąsła. Żeby uniknąć bardzo poważnych skutków kamienia nazębnego, należy jak najszybciej poddać się jednej z oferowanych na rynku procedur usuwania kamienia i osadu.

Za jeden z najbardziej skutecznych sposobów uważana jest metoda ultradźwiękowa. Specjalne narzędzie z głowicą ultradźwiękową, nazywane skalerem, bezpiecznie usuwa osad, nie niszcząc płytki nazębnej. Ponadto, wynikiem procedury jest także lekkie wybielenie zębów o jeden-dwa tony.

Wybielanie zębów

Podstawową usługą, świadczona przez stomatologię estetyczną, jest wybielanie zębów. Warto zwrócić uwagę na to, że takich metod jest bardzo dużo, a jedną z nich właściwie jest powyżej opisana procedura usuwania kamienia i osadu za pomocą ultradźwięków.

Metodę profesjonalnego czyszczenia zębów można także zaliczyć nie tylko do usług estetycznych, ale także zdrowotnych. W tym przypadku dentysta dokładnie wyczyszcza nawierzchnie zębów za pomocą szczoteczki elektrycznej i specjalnych preparatów. Pozostałe możliwości rozjaśnienia wybarwienia zębów są wyłącznie estetyczne. Między innymi jest to noszenie specjalnej nakładki, zawierającej nadtlenek wodoru, przez dwa tygodnie w warunkach domowych. Naświetlanie zębów specjalną lampą po uprzednim naniesieniu nadtlenku wodoru na zęby a także traktowanie zębów laserem.

Licówki pełnoceramiczne

Nowoczesna stomatologia estetyczna proponuje uniwersalne rozwiązanie wielu problemów stomatologicznych za pomocą współczesnych licówek. Zasada stosowania licówek już istnieje przez trzydzieści lat, ale wcześniej licówki wykonywane były z plastików, natomiast dzisiaj w gabinetach dentystycznych stosowane są materiały ceramiczne lub kompozytowe.
Licówki ceramiczne są nakładkami na poszczególne zęby, które potrafią skorygować przebarwienia, pęknięcia, uszczerbki a także wypełnić przerwy pomiędzy zębami. Licówki ceramiczne zazwyczaj mocowane są za pomocą specjalnych cementów.

Korony pełnoceramiczne na podbudowie z cyrkonu lub metalu

Zakładanie trwałych koron protetycznych jest dobrym sposobem na poprawę wyglądu bardzo uszkodzonego zęba a także na przywrócenie jego funkcji. Jednym z najbardziej trwałych rodzajów koron są korony pełnoceramiczne na podbudowie z cyrkonu lub metalu, które łączą w sobie estetykę a także trwałość materiałów. Takie korony mają wysoką wytrzymałość.
Przed założeniem na ząb korony przeprowadzane są wszystkie niezbędne zabiegi lecznicze, żeby zminimalizować ryzyko powikłań, powodowanych osłabieniem zęba.

Wypełnienie kompozytowe

Wypełnienia kompozytowe stosowane są do leczenia ubytków zębów i doskonale sprawdzają się w przypadku małych i średnich uszkodzeń. Takie wypełnienia nie wymagają usunięcia dużej ilości zęba przed założeniem a także mogą być łączone z poprzednimi plombami, wykonanymi z kompozytu. Poza wysoką wytrzymałością, ich zaletą jest bardzo estetyczny wygląd.

Artykuł został przygotowany we współpracy z gabinetem dentystycznym Kamamed.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.