Pomadki ochronne na jesień i zimę

przez | Grudzień 31, 2012

pomadkaNiska temperatura i wiatr to czynniki niesprzyjające naszemu zdrowiu. Co więcej, mają one też niekorzystny wpływ na nasz wygląd. Można to zaobserwować, między innymi, na przykładzie spierzchniętych ust. Wbrew pozorom, problem ten pojawia się nie tylko w lecie, gdy wysoka temperatura doprowadza do wysuszania naskórka. Podobny wpływ na nasza skórę ma właśnie mróz oraz chłodny wiatr. Dlatego też w okresie jesienno-zimowym powinno się stosować pomadki ochronne.

Pomadki ochronne charakteryzują się zwykle specyficzną konsystencją. Są bardziej kleiste, bardziej tłuste, a dzięki temu, znacznie lepiej nawilżają usta, zapobiegając pękaniu albo łuszczeniu się warg. Z tego powodu, pomadek ochronnych powinno się używać przy każdym wyjściu z domu. Co więcej, najlepiej, jeżeli stosujemy je kilka razy trakcie pobytu na zewnątrz. Powoduje to, że usta pozostają stale nawilżone na poziomie chroniącym przed jakimkolwiek uszkodzeniem naskórka.

Należy przy tym zaznaczyć, że pomadki ochronne nie tylko nawilżają, ale również odżywiają usta. Większość kosmetyków tego rodzaju zawiera w sobie witaminy i inne składniki, które regenerują tkankę, a przez to sprawiają, że wargi pozostają w lepszej kondycji i pięknie się prezentują, poprawiając wygląd kobiecej twarzy. Naturalne, piękne usta przyciągają wzrok każdego mężczyzny. Oznacza to, że pomadki ochronne powinny przez okrągły rok mieć swoje stałe miejsce w torebce każdej kobiety.

2 myśli nt. „Pomadki ochronne na jesień i zimę

  1. twister Autor wpisu

    U nas mrozów nie ma jeszcze maksymalnych, ale pomadki już w gotowości – takie zwykłe, ochronne. Staramy się więcej wydawać na perfumy, niż na kosmetyki do pielęgnacji, więc wybieramy tańsze pomadki i po prostu częściej nimi smarujemy usta.
    Działa:)

  2. Ankara

    takie pomadki ochronne to wspaniała rzecz,nawilżają usta,odświeżają,a dodatkowo chronią przed mrozem,który powoduje że z ust złazi nam naskórek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.