Polscy projektanci mody

By | Kwiecień 5, 2017

Prada, Gucci, Versace – to najznamienitsze domy mody, które znane są na całym świecie. Warto jednak wiedzieć, że polscy kreatorzy, choć mniej popularni, mogą pochwalić się równie wielkim talentem i wieloma wybitnymi projektami. Pewnym jestem, że możemy być z dumni z ich dotychczasowych osiągnięć, jednocześnie wierząc, że największe sukcesy jeszcze przed nimi.

Minge, Klimas, Rosati to jedne z tych nazwisk, które kojarzy większość Polaków. Ewa Minge to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci na polskim rynku modowym. Poza projektowaniem, zajmuje się też poradnictwem modowym, przez co szczególnie często gości w mediach. Od ponad 20 lat sprzedaje swoje projekty także zagranicą. Specjalizuje się w odzieży biznesowej, wieczorowej, koktajlowej, a także haute couture, czyli najbardziej luksusowych ubraniach tworzonych na indywidualne zamówienia.

Teresa Rosati, żona byłego posła Dariusza Rosati, na rynku utrzymuje się już od 19 lat. Skupia się na polskim rynku i zdecydowanie stawia na współpracę z polskimi modelkami. Ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień, w tym „Złoty Wieszak” wręczany przez TVP. Joanna Klimas, choć z wykształcenia jest psychologiem klinicznym, założyła własną markę odzieżową Joanna Klimas. Znana jest głównie z zachwycającego minimalizmu, który trafia w obecne trendy i łączy w sobie komfort oraz szyk. Jest laureatką wielu nagród, w tym ELLE STYLE AWARDS. Została też wybrana jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet sztuki i biznesu przez magazyn „Home&Market”. Czasopismo „Twój Styl: uhonorowało ją tytułem Projektanta z klasą.

Koniecznie należy wspomnieć o polskich projektantach. Arkadius zrobił międzynarodową karierę, pracując w Ameryce Południowej oraz ubierając takie gwiazdy, jak Christina Aguilera i Bjork. Poza ubraniami, projektuje też okulary, w których pokazywali się m.in. Brad Pitt i Justin Timberlake. Arkadius ma swój butik w centrum Londynu, a dotychczas powstały o nim już dwa filmy dokumentalne.

Jednym z największych polskich kreatorów jest też Maciej Zień, który słynie z wyrafinowanych kreacji utrzymanych w stylistyce haute couture oraz pret-a-porter. Podziwiane są także jego kolekcje sukien ślubnych, które prezentuje każdego roku. Jest jednym z najbardziej zapracowanych polskich projektantów, a poza modą projektuje również meble.

Paprocki&Brzozowski to marka założona przez dwóch projektantów, którzy działają na terenie kraju, prowadząc butiki w czterech miastach. Są laureatami szeregu nagród, w tym tych przyznawanych przez magazyn „ELLE”.

Na uwagę zasługują również kolekcje takich projektantów, jak Gosia Baczyńska, Dawid Woliński, Łukasz Jemioł, Joanna Przetakiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.