Piesze i rowerowe wycieczki – przygotowanie

By | Lipiec 5, 2016

torba-worek-marynarskiPodjęcie decyzji o wycieczce rowerowej lub wędrówce pieszej to odważny krok, który zasługuje na duże uznanie. Każdy, kto kiedykolwiek taką wycieczkę odbył doskonale wie, że wiąże się to z koniecznością odpowiedniego przygotowania logistycznego, jakkolwiek w tej sytuacji to brzmi, oraz z dużym wysiłkiem fizycznym. Kondycji nie da się uzyskać w jeden dzień, ale przygotować można się nawet w kilka godzin jeśli wszystko dobrze zaplanujemy.

Wybierz swój worek marynarski

Podczas wyprawy pieszej lub rowerowej, która ma potrwać kilka dni nie można pozwolić sobie na walizkę. Trzeba zabrać jedynie najpotrzebniejsze rzeczy i zadbać o to, aby nie były one dodatkowym, ciężkim balastem. W tej sytuacji worki marynarskie sprawdzą się idealnie. Dużym atutem takiego worka jest jego niewielka waga i wygodne użytkowanie, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że sprawi nam jakikolwiek problem podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Jak wybrać odpowiedni model worka? Na pewno należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został uszyty. Powinien być bowiem nie tylko lekki, ale również jakościowy i możliwie pojemny. Wygląd i estetyka ma tu drugorzędne znaczenie, choć wiadomo, że dla niektórych jest to kwestia priorytetowa. Worki występują w różnych wariantach kolorystycznych. Można zdecydować się także na worek marynarski z nadrukiem, który będzie pełnił dodatkową funkcję ozdobną. W przypadku firm pewnie nawet reklamową. Niektórzy przedsiębiorcy nawet prywatnie pamiętają o swoich firmach w związku z tym nośnik reklamowy, jaki będzie stanowił worek sportowy może się świetnie sprawdzić.

Selekcja najpotrzebniejszych przedmiotów

Wiadomym jest, że na wycieczkę rowerową niepotrzebne będą nam jakieś wysokojakościowe kosmetyki, stroje wieczorowe, suszarki, prostownice, lokówki, lakiery do paznokci itp. Należy jednak przygotować się na ewentualność wystąpienia zmiennych warunków pogodowych. Inne przedmioty będą nam potrzebne podczas upałów, inne podczas zimna i deszczu. Koniecznie należy pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy, apteczce i odpowiednich kosmetykach przeciw oparzeniom słonecznym, czy łagodzącym objawy ukąszenia przez owady (zwłaszcza kiedy poruszamy się po terenach leśnych).

Prowiant, woda i dodatkowe produkty spożywcze to kwestia indywidualna, dlatego nie warto w tym miejscu wymieniać co warto, a czego nie warto ze sobą zabierać. Każdy przecież doskonale wie ile jest w stanie zjeść i jakie jest jego dobowe zapotrzebowanie na pożywienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.