Piękno w każdym wieku

By | Marzec 1, 2012

piękno w każdym wiekuW prasie i telewizji prawie na każdym kroku widzimy młode dziewczyny, które z uśmiechem na twarzy reklamują wszelkie kuracje oraz produkty kosmetyczne. Panie powyżej pewnego wieku nawet nie są uwzględniane, aby promować produkty tego typu, chyba że są one skierowane wyłącznie dla kobiet dojrzałych.

A przecież to właśnie te kobiety najczęściej odwiedzają salony kosmetyczne i starają się szczególnie dbać o swoją urodę, gdyż ich wiek nie jest już sprzymierzeńcem. Panie w średnim wieku, a także te nieco starsze – na równi z 20 – latkami dbają o skórę czy paznokcie i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Minęły już czasy, kiedy kobiety po przekroczeniu pewnego wieku pozostawały w domach i zajmowały się swoimi wnukami, a w wolnym czasie robiły na drutach.

Zdobienie paznokci przeznaczone jest właściwie dla nas wszystkich, nawet jeżeli mamy 70 lat. Ponadto są kosmetyki uniwersalne, które stosują młodsze i starsze panie, podobnie sprawa wygląda w przypadku zabiegów kosmetycznych lub usług fryzjerskich.

Każda z kobiet ma prawo o siebie dbać, bez względu na metrykę, dlaczego zatem nie angażować do reklam również dojrzałych pań? Z pewnością taki przekaz lepiej trafiałby do kobiet, które już dawno są matkami, a może nawet babciami.

Być może realizacja takiego pomysłu przyczyniłaby się do większego zainteresowania danymi produktami i wyzbycia się kompleksów wśród niektórych kobiet, których największym zmartwieniem jest wiek.