Piękne, wiosenne naszyjniki

By | Marzec 31, 2012

NaszyjnikBiżuteria jest uniwersalną ozdobą, którą jednak trzeba umieć odpowiednio dobierać do odzieży oraz do okazji, na jaką ją zakładamy. Wiele osób, szczególnie kobiet nosi pierścionki, bransoletki czy naszyjniki, na co dzień. Warto jednak zauważyć, że odrębne wzory pasują na inne pory roku. Oczywiście, można znaleźć szereg produktów, które zawsze są na topie, lecz zimą jednak lepiej wyglądają te srebrne, jasne z delikatnymi kamieniami ozdobnymi. Natomiast wiosną zwykle dominują kolory. Odradzająca się przyroda tchnie w nas radość, którą najłatwiej jest wyrazić właśnie poprzez wielobarwne ubrania i dobrane do nich elementy biżuteryjne.

 

Naszyjniki są zwykle najbardziej widoczną częścią biżuterii. Wiosną szczególnie ciekawe będą wszystkie te zawierające części przedstawiające kwiatki. Mogą to być ich pączki lub listki. Ważne, żeby były to motywy florystyczne. Świetnie przedstawiają one charakter tej pory roku. Jeśli chodzi o kolorystykę, to najlepsze są, oczywiście, te wielobarwne. Mimo tego, podstawą jest żółć i zieleń. Zamiast pasteli, warto teraz stawiać na intensywniejsze odcienie. Wisiorki tego typu wcale nie muszą być cenne, a i tak mogą być modne i atrakcyjne wizualnie. Mogą to być plastikowe, wesołe naszyjniki albo zawieszki na rzemyku.

 

Rzemyki są niezwykle uniwersalne, ponieważ mogą służyć za naszyjniki, ale w razie zmiany nastroju, możemy też zawiązać je na nadgarstku, tworząc z nich bransoletki. Podobnie możemy także korzystać z koralików. Na rynku można znaleźć wiele korali na żyłkach, które sprawdzą się i na szyi, i na ręce. Można nawet oplątać je wokół kostki i nogi. Co więcej, nie ma większego problemu z ich samodzielnym wykonaniem. W wielu pasmanteriach znajdziemy koraliki, które odpowiednio nawleczone dadzą nam przeróżne wzory. Dzięki temu, można stworzyć mnóstwo biżuterii wyrażającej nas samych.