Piękne paznokcie wymagają szczególnej uwagi

By | Luty 18, 2012

paznokcie muszą być zadbaneZwykle kiedy spotykamy kogoś po raz pierwszy, najczęściej nasz wzrok przykuwają jego dłonie. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu poznając nową osobę podajemy jej rękę na przywitanie. Najważniejsze są oczywiście schludnie wyglądające paznokcie, które wiele o nas mówią.

Zwłaszcza dla pań wydaje się to być niezmiernie istotne, a atrakcyjny w ich mniemaniu pan musi prezentować zadbane dłonie.

Oczywiście pielęgnacja męskich paznokci ogranicza się do ich regularnego oczyszczania i podcinania, jednak u kobiet sprawa nie jest już taka prosta.

Stosunkowo niedawno popularnością cieszyły się tipsy i paznokcie żelowe. Jednak nie były to ani metody trwałe, ani do końca bezpieczne dla płytki paznokcia. Coraz chętniej wybieranym jest dzisiaj manicure hybrydowy, który mógłby je zastąpić. Jego trwałość szacuje się na około 2 do 3 tygodni, po tym czasie poleca się uzupełnienie lub nałożenie nowego lakieru. Natomiast wykonanie polega na nałożeniu bazy koloru oraz utwardzacza, z tym, że każdą warstwę wzmacnia się przez parę minut promieniowaniem UV.

Popularność zyskuje również manicure japoński, który jest nowoczesnym sposobem na zastąpienie tipsów. W Polsce jest znany od niedawna, jednak narodził się on czterysta lat temu w Japonii. Manicure tego typu powinno się powtarzać w trzech zabiegach co 2 do 3 tygodni. Dzięki temu paznokcie będą mocniejsze i zyskają piękny odcień różu.

To zdobienie poleca się zwłaszcza osobom o słabych paznokciach, również mężczyznom.

Znanych jest jeszcze więcej rodzajów manicure’u, zatem najlepiej jest wypróbować każdy z nich i co jakiś czas go wykonywać. Gdy już podejmiemy decyzję, który typ zdobienia paznokci najbardziej się nam podoba, będziemy mogli cieszyć się swoimi pięknymi paznokciami i na pewno nikt nie uzna, że o siebie nie dbamy.