Orzechy piorące

By | Lipiec 26, 2012

orzechyObecna sytuacja skłania wiele rodzin do tego, by zacząć szukać oszczędności w najróżniejszych sferach swojego życia. Niektóre kobiety postanowiły spróbować zaoszczędzić na kosztach związanych z praniem odzieży.

Oczywiście trudno jest zmniejszyć ich częstotliwość, ale można coś zrobić z detergentami. Warto wypróbować kule piorące czy też orzechy piorące.

Podczas gdy w ciągu roku musimy wydać nawet kilkaset złotych na kilkanaście kilogramów proszku do prania, jeden kilogram orzechów wystarcza czteroosobowej rodzinie na 180 prań, przy czym cena jest porównywalna.

Nadają się do prania ręcznego oraz w pralce, a tajemnicą ich działania jest saponina, czyli naturalny detergent zawarty w łupinie tych orzechów. W kontakcie z wodą zaczynają wydzielać mydliny, które czyszczą zabrudzenia, odtłuszczają i pielęgnują.

Co ciekawe, równie dobrze orzechy piorące poradzą sobie chociażby z odstraszaniem owadów, a także czyszczeniem rozmaitych powierzchni w domu, czy z ochroną roślin w ogrodzie.

Ważną zaletą poza wydajnością w praniu jest też fakt, że orzechy nie stanowią alergenu, dlatego nie podrażniają ani skóry, ani dróg oddechowych. Ich stosowanie jest więc bezpieczne nawet dla najmłodszych członków rodziny.

2 thoughts on “Orzechy piorące

  1. Ankara

    Sporo na ten temat słychać,podobno są na prawdę skuteczne,jednak ja bym chyba nie zdecydowała sie uprać w nich białej bluzki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.