Opalenizna nawet po sezonie?

By | Październik 31, 2017

Opalać się należy z głową, czyli bezpiecznie. Najkorzystniejsze dla zdrowia jest wystawianie ciała na naturalne promienie słoneczne, które przyczyniają się do produkcji witaminy D3 w naszym organizmie. Brązowo-złoty odcień karnacji jest również uznawany za atrakcyjny, dlatego tak wiele osób stara się złapać latem jak najwięcej słońca.

Lato jednak w końcu odchodzi i kończy się czas urlopów, a my chcemy jak najdłużej cieszyć się śniadą cerą. Tutaj rodzi się pytanie – jak zachować opaleniznę po sezonie wakacyjnym? Czy możemy w jakiś sposób przedłużyć tak ładny, złotawy odcień skóry?

Na plaży

Jeżeli chcemy cieszyć się piękną skórą przez kolejne miesiące, musimy o tym pamiętać już w trakcie opalania. Wiele osób chce jak najszybciej uzyskać brązowy odcień, przez co stosuje kosmetyki o zbyt niskim filtrze lub nie stosuje ich wcale, licząc na błyskawiczny i mocny efekt. Prawda jest jednak taka, że dłużej utrzymuje się opalenizna, która pojawia się stopniowo, nawet przez kilka tygodni. Jest to związane z głębszym docieraniem promieni słonecznych i pobudzanie produkcji melaniny w różnych miejscach skóry. Najlepiej używać zatem kremów i olejków z odpowiednim filtrem, który jest dostosowany do aktualnego stanu naszej skóry – im jaśniejsza skóra, tym wyższy filtr. Wysokość filtra zmniejszamy stopniowo wraz z nabywaniem opalenizny.

Po ekspozycji

Po opalaniu nasza skóra potrzebuje dobrego oczyszczenia i nawilżenia. Po powrocie z plaży weź letni prysznic i dokładnie umyj całe ciało za pomocą myjki do ciała. Żele do mycia powinny być delikatne i zawierać jak najwięcej środków nawilżających (unikaj zwykłego mydła, które bardzo wysusza i tak nadmiernie wysuszony już naskórek). Po kąpieli koniecznie wetrzyj w ciało balsam (może mieć właściwości natłuszczające lub nawilżające). W sklepach dostępne są specjalne balsamy, które powstały z myślą o „ratowaniu” skóry po opalaniu. Takie preparaty mają działanie głęboko nawilżające, chłodzące i kojące niewielkie podrażnienia.

Po urlopie

Po powrocie z wakacji nadal należy podtrzymywać odpowiednią pielęgnację nawilżającą i stosować peelingi, które ładnie uwidocznią opaleniznę. Warto też stosować maseczkę ze zmiażdżonej, gotowanej fasoli. Opaleniznę możemy również utrwalać od wewnątrz, wprowadzając do diety duże ilości produktów bogatych w prowitaminę A, np. brokuły, marchewki, melony, czerwoną paprykę, pomidory, szpinak, dynię. Możemy pić sok z marchewki zmieszany z burakami. Unikajmy maseczek z ogórka, który ma działanie rozjaśniające (dopuszczalne są jedynie okolice oczu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.