Odpowiednia konserwacja drzwi z drewna

przez | Kwiecień 10, 2014

drzwiDrzwi wykonane z drewna od zawsze cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Jest na nie największy popyt. Wszystko dzięki temu, że są stosunkowo tanie i jednocześnie po prostu pięknie się prezentują. Jeśli są odpowiednio wykonane i mają eleganckie zdobienia są nie tylko funkcjonalne ale również stanowią swoistą ozdobę naszego domu, czy mieszkania.

Tak naprawdę w budynkach mieszkalnych ciężko wyobrazić sobie inny rodzaj drzwi, ponieważ mało kto chciałby wchodzić do swojego domu przez metalowe wrota. Oczywiście w niektórych przypadkach jest to niezbędny zabieg, bowiem porządne, stalowe drzwi dają większe bezpieczeństwo antywłamaniowe, lecz wymagają poważniejszych nakładów finansowych.

Drzwi z drewna to jednak styl, ale o ich piękny wygląd trzeba odpowiednio zadbać, aby trzymał się przez długie lata. Jak to zrobić?

Drewno, choćby nie wiadomo jak dobrze zabezpieczone, to i tak z czasem zacznie poddawać się siłom natury. Chyba każdy z nas widział popękane czy mocno spuchnięte drzwi, które zaczynają powolnie się wypaczać. Wszystko za sprawą wilgoci. Jeśli drzwi drewniane namiękną na długo to powoli zaczynają puchnąć i pęcznieć. Jeśli nie osuszą się przed zimą to mróz spowoduje zamarzanie zgromadzonej w nich wilgoci i tym samym pękanie pięknych drzwi. Nie powinniśmy czekać aż drzwi zaczną się niszczyć tylko po prostu systematycznie je zabezpieczać. Również słońce działa na nie niekorzystnie. Od zbytniego działania promieni nasze drzwi staną się wyblakłe i matowe.

Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych lakierów, które nie tylko odświeżą nasze drzwi z drewna i wyeksponują piękny pejzaż ze słoi, ale także odpowiednio je zabezpieczą.

Zaleca się zabezpieczanie drzwi znajdujących się na zewnątrz budynku dwa razy w roku. Najlepiej zrobić to na wiosnę i później tuż przed nadejściem zimy. Koniecznie należy reagować także na jakiekolwiek odpryski lakieru i jak najszybciej uzupełniać braki. Konieczne jest regularne doglądanie.

W końcu jeśli chcemy mieć piękny dom musimy poświęcić temu odrobinę czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.