Obuwie męskie – cztery zasady

przez | Marzec 9, 2018


Obuwie to bardzo ważny element ubioru każdego mężczyzny, potrafi bowiem powiedzieć bardzo wiele o swoim właścicielu.

Poniżej przedstawiamy kilka porad na temat tego, jak powinno się podchodzić do tematu obuwia.

1. Należy nosić odpowiedni but na każdą okazję

Nietrzymanie się tej zasady to najczęstszy błąd, jaki widzi się u mężczyzn, jeśli chodzi o obuwie. Buty do biegania mają konkretne zastosowanie – chronią stopy podczas biegu. Półbuty męskie wizytowe mają konkretne zastosowanie – nadają strojowi formalnego sznytu. Buty ze stalowymi noskami również mają konkretne zastosowanie – chronią stopy podczas pracy. Noszenie butów poza ich przypisaną funkcją jest w porządku, o ile są one nadal odpowiednie. Niestety jednak wielu mężczyzn traktuje takie podejście jako zbyt ekstremalne i stosuje jedną lub dwie pary butów do absolutnie wszystkiego, porzucając buty pośrednie pomiędzy formalnymi i ultra-casual.

2. Dobrze jest zainwestować w jakość obuwia.

Zrozumiałym jest, że nie każdy może sobie pozwolić na wydawanie setek złotych na buty. Prawda jest jednak taka, że kupowanie tanich i gorszych jakościowo butów co kilka lat (lub, o zgrozo, nawet kilka miesięcy) jest na dłuższą metę droższe niż inwestycja w buty z wyższej półki. Obuwie niskiej jakości nie jest szyte tylko klejone i wykonane przy użyciu tanich surowców (nawet takich jak karton i papier), które nie są zbyt trwałe. Można zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, kupując droższe buty, które przetrwają nawet całe dekady. Poza tym, zakup kiepskiej jakości półbutów męskich wizytowych nieco mija się z celem.

3. Nigdy nie wolno rezygnować z odpowiedniego dopasowania i wygody

Należy kupić odpowiedni rozmiar buta, nawet jeśli oznacza to zrobienie zakupów w lokalnym sklepie, a nie internecie. Za buty kupione w sklepie zapłacimy zapewne nieco więcej niż za takie nabyte w internecie, jednak nie można przecenić zalety testowania obuwia przed jego zakupem. Powody tego są dwa – źle dobrane buty będą w pewnym sensie „źle używane”, co z kolei doprowadzi do ich szybszego zniszczenia. Dodatkowo, niedopasowane obuwie może być powodem licznych i bolesnych kontuzji. Nawet półbuty męskie wizytowe, noszone przecież raczej rzadko (bo do specjalnych okazji), jeżeli nie są dopasowane, to mogą zranić stopę. Od konieczności idealnego dopasowania do stopy wolne są chyba tylko domowe kapcie – a to i tak pod warunkiem, że mają konstrukcję zbliżoną do klapek.

4. O swoje buty należy dbać

Regularne ich czyszczenie jest oczywistością, ale oprócz tego należy je także osuszać z potu. To właśnie między innymi dlatego warto mieć kilka par butów – żeby jakiejś zbyt szybko nie zapocić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.