Obrazy na ścianę

przez | Styczeń 3, 2012

Grafiki i obrazy są wielokrotnie używane do ożywienia pomieszczeń utrzymanych w nurcie minimalistycznym; grafiki są w takiej sytuacji odbierane jako element aranżacji, a zarazem organizacji zadanej kubatury. Aby jednak ze smakiem dobrać grafiki trzeba wcześniej zdecydować jakie będzie przeznaczenie wnętrza oraz w jakich barwach będzie ono zaprojektowane,

Obrazy nowoczesne (do obejrzenia na http://art-lux.com.pl/ )są najczęściej przedstawiane w postaci grafik cyfrowych, bądź autorskich projektów utrzymanych w stylu kubistycznym, nasączonym emocjami czy też impresjonizmie. Obrazy można spotkać już za kilkadziesiąt złotych; koszt wynika z tego czy interesują nas projekty unikalne czy też powielane grafiki ujęte w ramkę. Ale jednak do najpopularniejszych metod można wliczyć rysunki wykonywane techniką komputerową, lub z wykorzystaniem aparatu fotograficznego, które przywodzą na myśl sposoby nowatorskie.

Projekty tego typu mamy okazję zamówić przez Internet jak i również w galeriach malarskich. Oczywiście ta druga możliwość wiąże się z dużymi kosztami i jest dedykowana dla kolekcjonerów i osób, którzy faktycznie lubują się w sztuce i mają ściśle skonkretyzowany gust.

Dla mieszkańca, który chce tylko dodać do pokoju stylowy akcent kolorystyczny, wystarczy niewielki detal i obrazek.

Obrazy naścienne można zobaczyć w odmiennych, na ogół prostokątnych, ale nie tylko formach, tonacjach, rozmiarach. Wszystko powinno zależeć od metrażu wnętrza oraz organizacji przestrzeni, im więcej sprzętów tym projekt musi być mniej przykuwający uwagę, w innym wypadku zbytnio będzie zwracać uwagę co wywoła niechciany efekt zamknięcia projektowanego pomieszczenia.