Nowoczesny salon – hokery czy fotele?

By | Wrzesień 18, 2010

fotele dla vipaModernistyczne rozwiązania meblowe znacznie odbiegają od znanych nam, klasycznych wzorów. Zmiany zachodzą nawet w tych kwestiach, w których najmniej byśmy się tego spodziewali. Przykładem są, między innymi, fotele. Choć niektórzy mogą być zaskoczeni, nawet te komfortowe meble bywają odrzucane na rzecz swoich nowoczesnych zastępników, czyli hokerów. Hokery są nieco wyższe i zgrabniejsze.

Długie, smukłe stojaki podtrzymujące fantazyjnie wykrojone siedziska wprowadzają do mieszkania odrobinę oryginalności. Ich niestandardowe fasony świetnie współgrają zarówno z wnętrzami urządzonymi w stylu minimalistycznym, jak i z klasycznymi aranżacjami. Najważniejsze jest gustowne połączenie formy i barwy. Od tego, na którą opcję się zdecydujemy zależą zwykle pozostałe elementy wyposażenia. Przede wszystkim, do rodzaju siedzenia należy dostosować stół lub ławę. Hokery będą wymagały mebli tak nieszablonowych, jak i one same.

Fotele znacznie łatwiej łączą się z bardziej neutralnym wystrojem. Interesującą alternatywą jest zastosowanie obu zestawów. Fotele z powodzeniem mogą służyć do siedzenia przy ławie, zaś hokery będą idealne do ustawienia przy barku. Tym bardziej, że to jednak te pierwsze wydają się być wygodniejsze przy długotrwałym przebywaniu w pozycji siedzącej. W związku z tym, hoker stanie się ekstrawagancką ozdobą służącą do spoczęcia tylko na chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.