Nike – bo sportowcy lubią być dopieszczani

By | Maj 7, 2010

Kiedy w 1972 roku Bill Bowerman – założyciel Nike  rozkręcał swój biznes, nie przypuszczał zapewne, że oto rozpoczyna budowę prawdziwego, nie mającego sobie równych, imperium obuwia sportowego. Dzisiaj jego marka jest rozpoznawalna na każdym kontynencie i chwalona z powodu licznych swoich zalet – atutów.
Obuwie marki Nike to nie takie zwyczajne buty sportowe. Dlaczego? Ponieważ, są one tworzone zgodnie z potrzebami adresatów, jakimi są sportowcy – różnych dyscyplin oraz o różnym stopniu zaawansowania. Młodzi twórcy i projektanci obuwia marki Nike, są znani nie tylko ze swojej pomysłowości, ale przede wszystkim, ze swojego podejścia: każdy but powinien mieć swoją „osobowość”, tylko dzięki temu będzie on naprawdę wygodny i sprawdzi się w każdej sytuacji.
Obecnie Nike działa w ponad 160 krajach na świecie i zatrudnia łącznie ponad 30 tysięcy pracowników, z których każdy stara się wnieść do produkcji, coś „swojego”.
Marzeniem i dążeniem Nike jest to, by każdy sportowiec na świecie, wybierał właśnie tą markę a ponadto by każdy użytkownik, który chociaż raz miał je na swojej nodze, nie chciał już nosić innych butów… Przyglądając się statystykom dotyczącym sprzedaży i obrotów w Nike, można być niemal pewny, że marzenie to jest realizowane z powodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.