Nieprzeciętny pierścionek zaręczynowy

By | Luty 1, 2012

PierścionekPierścionki zaręczynowe ze srebra czy złota powoli stają się przeszłością. Złoto, jeśli jest jeszcze lubiane przez kobiety, to głównie to białe. Żółte złoto chwilowo nadaje się na inne okazje, ale, jako, że przez dekady spowszedniało, teraz zostało chwilowo zdominowane przez ciekawsze surowce, które także nadają się do wytwarzania eleganckiej biżuterii. Hitem ostatnich lat są pierścionki zaręczynowe wykonane z dwóch kolorów złota. Z tego typu mieszaniny projektuje się i pierścionki, i obrączki.

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe tworzone także z innych kruszców. Wśród tych najdroższych, a zarazem najbardziej ekskluzywnych znajdziemy platynę, która może przyjmować różne odcienie złota przechodzącego nieco w srebro. Całkiem szerokim asortymentem sklepów jubilerskich są również pierścionki tytanowe. Wytrzymałe, raczej proste, a przy tym posiadające zwykle wyjątkowo modernistyczne wzory, są jednym z bardziej niebanalnych pomysłów.

Koszt pierścionków zaręczynowych zależy również od ich zdobień. Oczywiście, te, które mają więcej skomplikowanych elementów będą droższe od tych zupełnie gładkich, obrączkowych. Jednak przyjęło się, że pierścionki posiadają przynajmniej jeden kamień ozdobny. W dużej mierze determinuje on ich ostateczną cenę. Diamenty i brylanty są z pewnością jednymi z najdroższych opcji. Jednak, minimalne oczka z nich wykonane mogą zdobić także te pierścionki, których ceny są dostosowane do możliwości przeciętnych klientów.

Poza tym, popularnymi dodatkami są szafiry, rubiny czy onyksy. Czasem trafiają się również pierścionki z perłami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zdecydować się na zwykłą cyrkonie, która również może pięknie się prezentować, jeśli zostanie odpowiednio wkomponowana w biżuterię. Atrakcyjne mogą być również pierścionki gładkie lub fikuśnie uformowane, lecz pozbawione kamieni szlachetnych.