Naturalne orzeźwienie

By | Lipiec 4, 2017

Kiedyś w sklepach nie było ani coli, ani innych napojów gazowanych. Nie znaczy to jednak, że ludzie nie pragnęli orzeźwienia w upalny, letni dzień. Jednakże potrafili poradzić sobie na własną rękę. Dziś te wspaniałe, ale częściowo zapomniane tradycje domowych trunków nie tylko alkoholowych powracają do łask. Dzięki coraz szerszej gamie produktów i kopalni wiedzy dostępnej w sieci każdy z nas jest w stanie samodzielnie przygotować napój, jakim jest podpiwek.

Czym jest podpiwek?

Podpiwek to prawdziwy paradoks-jest to napój bezalkoholowy, choć zawiera niewielką ilość alkoholu. Ba ciemną barwę i słodkawy smak. Powstaje podczas procesu fermentacji. Można uzyskać go domowym sposobem, łącząc takie składniki jak palona kawa zbożowa, drożdże, suszony chmiel, cukier i woda. Można natomiast też skorzystać z szerokiej gamy gotowych mieszanek suszu przeznaczonych do przygotowania własnego podpiwka. Wystarczy więc już kilka składników i parę dni (tyle czasu zajmuje fermentacja), byśmy mogli raczyć się charakterystycznym słodkawym smakiem orzeźwiającego, gazowanego podpiwka.

Dla kogo jest podpiwek?

To idealny zamiennik nie tylko dla wszystkich fanów słodkich napojów gazowanych, ale również wspaniała odskocznia dla zagorzałych piwoszy. Odnajdą oni w podpiwku te chmielowe nuty, które przyciągają ich do złotego trunku. Jednocześnie podpiwek oferuje takie samo orzeźwienie. Można więc go pić tak naprawdę przez cały dzień. Jeśli więc szukamy czegoś, co ugasi nasze pragnienie w środku dnia i nie możemy sobie pozwolić na spożywanie alkoholu, to podpiwek (znajdziecie go np. na Winodomowe.pl) jest idealnym wyjściem. Zachowując niezwykle zbliżone do piwa walory smakowe, uwalnia nas od konsekwencji, jakie niesie ze sobą alkohol. Można więc pić go w przerwie podczas pracy, czy też wtedy, gdy wiemy, że niedługo będziemy prowadzić. Podpiwek to bezpieczna alternatywa, która zapewnia taki sam poziom orzeźwienia, ale zdejmuje z naszych barków wszelkie obawy. To napój tak bezpieczny, że z powodzeniem mogą go pić nawet dzieci, czy kobiety w ciąży!

Podpiwek – zdrowy i bezpieczny

Oprócz ogromnych zalet związanych ze świetnym gaszeniem pragnienia i brakiem konsekwencji, związanych z nikłą zawartością alkoholu w podpiwku, napój ten może poszczycić się także całkiem niezłymi właściwościami odżywczymi. Choć słodki i z dodatkiem cukru, to podpiwek posiada wiele witamin i minerałów. Znajdziemy tam zarówno witaminę H, czy witaminy z grupy B, jak i cynk czy chrom, Dodatkowo podpiwek charakteryzuje się właściwościami probiotycznymi. To zdecydowanie o wiele zdrowsza alternatywa dla szkodliwych napojów typu cola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.