Najlepsze wkładki laktacyjne – kryteria doboru

przez | Styczeń 7, 2014

wkladkiNaturalnie trudno wyrokować, które z dostępnych obecnie na rynku wkładek laktacyjnych można by uznać za najlepsze, idealne dla każdej kobiety. Wiele w tym aspekcie zależy przecież od indywidualnych potrzeb oraz zapatrywań oraz co równie istotne, obiektywnych uwarunkowań osobniczych – kształtu oraz wielkości piersi czy ilości pokarmu. Wydaje się zatem, że te wkładki laktacyjne, które dla jednej kobiety będą wprost idealne, dla innej okażą się niewystarczające lub wręcz niewygodne.

Czy zatem możemy określić jakieś ogólne kryteria doboru, dzięki którym znajdziemy produkt w miarę uniwersalny, przystosowany do potrzeb większości kobiet karmiących? Czemu nie – możemy przynajmniej spróbować. Jednym z najważniejszych kryteriów przesądzających o przydatności oraz jakości tak specyficznego produktu jakim są wkładki laktacyjne, w każdym przypadku będzie ich poziom chłonności.

Oczywiście w pewnym stopniu będzie to kryterium subiektywne, bo zależne od ilości pokarmu mamy, ale wciąż jest to kryterium najważniejsze – w końcu po to powstał ten produkt, aby zapobiegać pojawianiu się plam mleka na ubraniu. Jeśli wkładki nie są zbyt chłonne, komfort korzystania z takiego produktu spada do minimum, a w pewnych sytuacjach zwyczajnie mija się z celem.

Jako drugie istotne kryterium, warto wskazać na kształt wkładek, które powinny w sposób naturalny układać się w biustonoszu – nie wystawać z niego, nie powodować zagięć czy wybrzuszeń. To wszystko ważne z punktu widzenia komfortu ich codziennego użytkowania. Warto w tym miejscu wspomnieć również o kwestii powierzchni oraz grubości, jaką powinny mieć wygodne wkładki. Ich powierzchnia chłonna powinna być jak największa, tak aby cieknące mleko nie plamiło ubrań. Wkładka nie może być również zbyt gruba – im cieńsza, tym będzie wygodniejsza w użyciu, a przy okazji niezauważalna dla osób postronnych.

Równie ważnym kryterium jak te wspomniane wcześniej, będzie sposób mocowania wkładek, a dokładniej rzecz biorąc, jakość warstwy klejącej oferowanej przez danego producenta. Dlaczego to takie ważne?

Z prozaicznego punktu widzenia. Wkładki laktacyjne trwale trzymające się biustonosza nie ulegają zagięciom czy przesuwaniu nawet podczas częstego odpinania stanika do karmienia dziecka, a zatem ograniczają dyskomfort podczas ich użytkowania.

Do listy powyższych wytycznych można jeszcze dołączyć kryterium ceny. Wiadomo, że karmiąca matka z takich wkładek będzie korzystała przez dłuższy okres czasu, a zatem ich cena nie powinna być nadto wygórowana. Oczywiście komfort zwykle sporo kosztuje, ale i w przypadku tańszych produktów tego typu zawsze można znaleźć na rynku coś, co nie tylko będzie funkcjonalne, ale i wygodne. Trzeba jedynie troszkę poszukać.

Jedna myśl nt. „Najlepsze wkładki laktacyjne – kryteria doboru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.