Najdroższe zegarki świata – znasz je?

By | Maj 31, 2012

ZegarekZegarki, choć najczęściej mają charakter typowo funkcjonalnego gadżetu, pozwalającego w każdej chwili sprawdzić czas, to jednak mogą też pełnić rolę ozdobną. Zalicza się je do grupy jednych z najważniejszych dodatków do stroju. Jakie zegarki będą idealne dla VIPa? Z pewnością te najbardziej ekskluzywne. Do takich definitywnie należą właśnie te – uznawane za najdroższe na świecie pozycje:

Najdroższym na świecie zegarkiem jest ten marki Patek. Model The Patek Caliber 89 kosztuje, bagatela, 5 milionów 120 tysięcy dolarów. Jego skomplikowany cyferblat z pewnością utrudnia szybkie sprawdzenie godziny, ale to akurat jeden z elementów, które decydują o jego wyjątkowości.

Kolejnym, zajmującym drugie miejsce zegarkiem jest ten na rękę – szwajcarski Vacheron Tour de Lile, którego cena to 1,250,00 dolarów. Chociaż w Polsce marka ta nie jest tak znana, jak wiele innych firm, to jednak działa na rynku od XVIIIw. Poza głównym cyferblatem, posiada on kilka innych wskazówek. Najczęściej występuje w wersji z czarnym, skórzanym paskiem.

Na trzecim miejscu podium wśród najdroższych zegarków na świecie znajduje się jeszcze jeden produkt marki Patek. Tym razem jest to zakładany na rękę Patek Phillipe Ref 5016P. Kosztuje 762 tysiące dolarów.

Tuż za podium znajduje się natomiast AP Royal Oak Grande Complication. Jak wskazuje na to jego nazwa, jest naprawdę skomplikowany. Na cyferblacie znajduje główna tarcza oraz 4 mniejsze pokazujące inne wartości, niż aktualna godzina. Twórcą tego cuda jest Audemars Piquet. Ten piękny zegarek na rękę kosztuje 562,000 dolarów.

Zamykającym naszą piątkę zegarkiem jest Richard Mille Tourbillon, kosztujący 525 tysięcy dolarów. Zachwyca głównie swoją nowoczesną, wręcz futurystyczną formą. Jego cyferblat jest przezroczysty. Z jednej strony daje to genialny efekt i pozwala dogłębnie poznać mechanizm zegarka, z drugiej jednak w znacznym stopniu utrudnia sprawdzenie godziny, dlatego aby z niego korzystać, należy się najpierw przyzwyczaić do szybkiego odnajdywania właściwej pory.