Monitoring dla VIPa

przez | Lipiec 26, 2013

07091446sc1akuKażdy szanujący się VIP powinien dbać o swój dobytek i maksymalnie go zabezpieczać – i to nie tylko z powodów materialnych, ale również bezpieczeństwa swoich bliskich. Ktoś, kto połasi się na jego własność, równie dobrze może skrzywdzić rodzinę VIPa – a na to przecież nie można pozwolić. Jak jednak zabezpieczać się w takich przypadkach? Oczywistym wyborem wydaje się wynajęcie ochroniarzy, może to jednak być zbyt „ciężkie” dla kieszeni osoby względnie zamożnej. Innym, tańszym i równie skutecznym rozwiązaniem jest monitoring posesji za pomocą tak zwanej telewizji przemysłowej.

Im więcej kamer tym lepiej – przydadzą się zarówno takie ukryte, jak i umieszczone ostentacyjnie na widoku. W końcu ich głównym zadaniem powinno być nie tyle uchwycenie sprawcy na gorącym uczynku, co odstraszenie go od podejmowania jakichkolwiek akcji na szkodę VIPa.

Kamery warto instalować w ogrodzie, możliwy jest również monitoring w lesie – dla tych VIPów, którzy posiadają własne połacie lasów i nie życzą sobie, by urządzano sobie w nich dzikie wysypiska śmieci. W takich przypadkach inwestuje się zwykle w tak zwane „fotopułapki”, czyli kamery, które włączają się tylko wtedy, kiedy wykryją ruch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.