Moda na zabawki ekologiczne

By | Wrzesień 26, 2011

Ekologia to ostatnio coraz popularniejszy trend zachęcający do dbałości o środowisko. Artykuły nadające się do recyklingu pojawiają się w wielu sklepach. Wśród nich można spotkać, między innymi zabawki ekologiczne, które charakteryzują się nie tylko przyjaznym dla środowiska sposobem produkowania, ale również tym, że nie uczulają dzieci. Najczęściej są to zabawki drewniane bądź tekturowe. Po zużyciu lub zniszczeniu pozwalają się w łatwy sposób przerobić na coś innego.

Drewno i papier w każdej postaci są w pełni bezpieczna dla środowiska. Nawet podczas utylizacji, czyli całkowitego niszczenia, w trakcie spalenia nie emitują do atmosfery żadnych trujących gazów.

Ekologiczne zabawki coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach. Ich zaletą jest nie tylko fakt, że produkuje się je w bezpieczny dla środowiska sposób, ale także to, że nie mają właściwości uczulających. Dzięki temu, nawet dzieci cierpiące na alergię mogą się nimi bawić do woli. Pomysłowość producentów powoduje, że zabawki z drewna niczym nie dobiegają od tych plastikowych czy wykonywanych z innych materiałów sztucznych.

Ciekawą opcją dla najmłodszych są drewniane pchajki dla dzieci, które mogą być zabawką zachęcającą do nauki chodzenia. Pozwalają stymulować układ szkieletowy, ale też uczą dzieci prowadzenia, czyli określania kierunku. Inne drewniane zabawki, które są tworzone z drewna to klocki, ale też lalki. Poza tym, atrakcyjne są drewniane układanki, także puzzle.