Młody VIP idzie do szkoły

przez | Wrzesień 25, 2013

piornikWrzesień nie jest zbyt lubiany wśród uczniów starszych klas podstawówki, gimnazjów, czy szkół licealnych. Powrót ucznia do intensywnej nauki po dwóch miesiącach dobrej zabawy i wypoczynku bywa niestety bolesny.

Uczniowie zgodnie twierdzą, że kolejne rozpoczęcie roku szkolnego to jedna z najmniej przyjemnych chwil w ciągu tych dziesięciu miesięcy. Ale przyznają też, że cieszy ich fakt powrotu do znajomych i przyjaciół. Po wielu tygodniach rozłąki nareszcie mogą przebywać we własnym gronie.

Inaczej jest z dziećmi, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Wie o tym każdy, kto ma w domu siedmiolatka, który z niecierpliwością oczekuje nadejścia pierwszego września. Pierwszoklasiści nie mogą się doczekać tej chwili, zastanawiają się kogo spotkają, jak będzie wyglądać nauka, zajęcia i jaką nową wiedzę posiądą.

Pierwsze dni w szkole wiążą się z dużymi emocjami- to mieszanina stresu i ekscytacji, dlatego warto dziecku ułatwić wejście w nowy etap życia i odpowiednio psychicznie przygotować. Jeszcze w czasie wakacji, pod koniec sierpnia, należy zaopatrzyć malucha w niezbędne artykuły szkolne. Najlepiej, jeżeli dziecko będzie miało możliwość samodzielnego wyboru wyprawki. Otoczone przedmiotami, które samo z radością kupiło szybciej oswoi się z nowym miejscem, jakim jest ławka szkolna.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego plecaka. Dzieci muszą dźwigać sporą ilość książek, zeszytów, kapcie, strój gimnastyczny i drugie śniadanie, co w rezultacie daje dobre kilka kilogramów dodatkowego bagażu na plecach. O ile w drodze do szkoły możemy maluchowi pomóc w noszeniu plecaka, tak na terenie szkoły będzie zmuszone radzić sobie samo.

Zatem, najlepiej kupić torbę lekką i pojemną, z możliwością skrócenia szelek, aby jak najlepiej dopasować ich długość do pleców dziecka. Inne artykuły szkolne nasz pierwszak może wybrać według własnego gustu. Sklepy oferują tak gigantyczny wybór wzorów i motywów, że maluch z pewnością znajdzie coś dla siebie. Bez problemu będzie mógł skompletować swoją wyprawkę z ulubionym bohaterem kreskówki, filmu, czy komiksu.

Nie warto jednak kupować ‘na zapas’, ponieważ wraz z końcem września sklepy urządzają wyprzedaże nadwyżki towaru. Wtedy właśnie możemy dokupić brakujące zeszyty, bloki, papier kolorowy, czy bibułę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.